Львов сегодня говорит по-русски? Во львовском лицее отказались переходить на украинский и набирают русскоязычные 1-е классы

«Не даст в обиду русских»: лицей во Львове отказался переходить на украинский язык.

Славный город Львов всегда считался примером распространения украинского языка. Впрочем, в последнее время такая точка зрения вызывает большие сомнения.

По данным портала «Вголос» со ссылкой на активиста Игоря Девбича, львовский лицей №45 отказался переходить на украинский язык обучения и объявил набор первоклассников в русскоязычные классы.

«Седьмой год войны с Россией, а львовский лицей №45 недавно вновь объявил о приеме учащихся в 1 класс с русским языком обучения!

Упорно не желает директор лицея переводить лицей на украинский язык. Скорее всего, «русский мир» ей ближе, поэтому стоит ожидать на новых сепаратистов, беженцев, переселенцев, малороссов, новоросов и другие украинофобов.

Некоторые родители так прямо и заявляют: «этот лицей русских в обиду не даст», — подчеркнул активист. По его словам, еще недавно в лицее священник Русской православной церкви проводил воспитательные беседы с учениками.

«Вот так цветет и процветает «русский мир» во Львове в лицее №45 в то время, когда в Славянске, Сумах, Виннице, Луцке, Ровно, Житомире и многих других городах уже давно не набирают русскоязычных классов», — выразил возмущение активист.

Эта информация не могла не вызвать бури откликов:

«...А чого ви дивуєтесь? Зараз державний нігілізм проповідується самою владою. Половина посадовців українською розмовляють, начеб-то яйця перепелині в роті при цьому. А ліцеїсти нехай будуть на російськомовному навчанні,тільки з декількома «АЛЕ» : відлучення від державного забезпечення, звільнення комунального закладу (це вже як міськрада вирішить), ніяких державних атестатів, а директора за антидержавну діяльність…на вокзал і до Росії.

До речі, на пораду директору та активістам «руцького (кровавого) міра», зараз у Воркуті немає в школі № 3 директора,а там його приймуть з радістю. Жити там є де: півміста з порожніми квартирами. Це і для неконституційних осіб окупованого сходу стосується — безоплатна порада!»

«…З 2004 по лютий 2020 року в Росії, виконуючи таємні розпорядження Сталіна та Вєрховного Совєта Росєйской Фєдєраціі (а вони до сих пір діють,як індійська мантра та матюки росіян), було суворо наказано не допускати ніякої згадки про Українську державність, незалежність, суверенітет, мову (мова взагалі під особливим контролем),і при цьому безпощадно викорінювати серед населення навіть згадку про те, що Воронезька, Білгородська, Ростовська, частини Смоленської та Тульської, Кубань, Донські поселення, захід Волгоградської області, райони Заволжя, північні окраїни Кавказу, Приазов’є — всі поголовно розмовляли УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, вели і до сих пір ведуть культурне та традиційне життєве українське співіснування».

«…Шкода , що у нас ось так ніяк не закріплюється державність на першому головному рівні — серед народу. А це і є та війна за державність, якої Путін і його маріонетки тут …БОЯТЬСЯ більш,ніж КОРОНОВІРУСА!»

Share