Мертве море? Ізраїль? Ні — Лемурійське озеро. Херсонщина! Лікує шкіру і суглоби…

Напевне перший-ліпший перехожий на вулицях Херсона розкаже вам про те, де, на його думку, краще відпочити в області, біля якого моря – Чорного чи Азовського, про свій улюблений пляж. А от якщо ви запитаєте про Лемурійське озеро, то змусите замислитися навіть херсонців, повідомляє Укрінформ.

Хоча на лікування до нього на Херсонщину їдуть туристи з-за кордону, а грязі цього озера вже привернули увагу іноземних косметичних фірм.

Розташоване казкове озеро (власне — джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона.

Вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості.

«Відзначу, рожева вода джерела (Лемурійського озера – ред.) має дуже приємний запах, незважаючи на те, що знаходиться серед грязей лиману Сиваша, де навколо сірководень», — каже Катерина Деревянко з Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації.

Це унікальне рожеве озеро в Херсонській області не має аналогів в світі, пише на своїй сторінці в соцмережі Володимир Кривоніс, — передає merezha.co

За чудодійною водою українцям не потрібно їхати в Ізраїль на Мертве море, достатньо відвідати Херсонщину на кордоні з окупованим Кримом, де розташоване цілюще Лемурійськє озеро, вода і грязі якого за своїми властивостями не мають аналогів в Європі.

В озері неможливо потонути через величезну вміст солі — до 300 грамів на літр. Але головне в іншому — озеро цілюще — лікує шкіру та суглоби.

Один з тих, хто зцілився в озері, підприємець Володимир Виговський, каже: «Мене сюди принесли на ковдрах. Через три дні я встав, через півтора року я вилікувався від хвороб, лікувати які офіційна мeдицинa досі не береться».

Після декількох років досліджень води Рожевого озера Одеський інститут курортології таки встановив, що вода і бруд звідси насичені низкою хімічних елементів, тому здатна лікувати.

А ось відкрили унікальне джерело абсолютно випадково. Наприкінці 60-х років тут впав військовий літак. Величезна воронка почала заповнюватися водою з підземного джерела. І про дивовижні властивості водойми довгий час ніхто не здогадувався.

А ще кажуть, що Рожеве озеро – це залишками доісторичного Лемурійського моря. Періодично вода в озері відступає, і ви опиняєтесь на пляжі з рожевої солі – завдяки мікроорганізмам, які називають озерним планктоном, і які дають цей колір.

Тут дуже гарно, очі розбігаються від краєвидів.

«Досліджують грязі озера влітку представники відомої косметичної фірми. Ці грязі сертифіковані у ЄС», — каже Сергій Кліщевський, голова Присиваської сільської об’єднаної територіальної громади, до якої входить село Григорівка.

З точки зору лікувальних властивостей – Лемурійське озеро є унікальним, дивовижним місцем, стверджує доктор медичних наук, керівник Херсонського обласного центру громадського здоров’я, депутат Херсонської обласної ради Юрій Ромаскевич.

«Рожеве озеро – за рахунок йодобромних сполук. Тому основне використання такої води в неврологічній практиці – вегето-судинна дистонія, у шкірній практиці – псоріаз.

А от найцікавіше, на мій погляд, використання цієї рожевої води – це те, що стосується високого вмісту так званих фолікуліноподібних речовин. Це те, що дуже добре для жінок, які страждають від запальних захворювань статевої системи, які супроводжуються безпліддям.

Усі практично бронхолегеневі захворювання, включно з бронхіальною астмою. Це також чисте дихання – таким хворим корисно там дихати.

Крім того, тут є ще й грязі», — розповідає Юрій Ромаскевич.

 

Share

One Comment

  1. Alesha Gebbia

    I just want to say I’m all new to blogging and site-building and definitely loved you’re web site. Most likely I’m want to bookmark your blog . You amazingly come with superb articles. Thanks a bunch for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.