«Ми — спортсмени, дружимо з росіянами, проблем немає жодних»: Українська біатлоністка не розуміє, як можна не їхати на Універсіаду в Росії

Українська біатлоністка не розуміє, як можна не їхати на Універсіаду в Росії

Юлії Журавок байдуже, де виступати — Українська біатлоністка не розуміє, як можна не їхати на Універсіаду в Росії

Юлія Журавок офіційно увійшла до числа адептів «спорту поза політикою», пише Главком

Срібна призерка вчорашньої індивідуальної гонки на чемпіонаті Європи Юлія Журавок зізналася, що з радістю б виступила Всесвітній зимовій Універсіаді в російському Красноярську.

«Якщо чесно, я ще до кінця не знаю, поїдемо чи ні, — вражає глибиною розуміння в бесіді з російськими журналістами Юлія. — Якщо ні…

Я взагалі все це не розумію. Я б з радістю їздила і виступала і в Росії, і в інших місцях. Тим більше ми, спортсмени, дружимо з росіянами. Я особливо дружу з Вікторією Сливко. Ми дружимо і спілкуємося, проблем немає жодних».

Нагадаємо, що збірна України на Універсіаду до Красноярська не поїде. Наша країна бойкотує змагання у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації на сході держави. Про це було відомо ще на початку лютого.

Нагадаємо, Юлія Журавок народилася і більшість життя прожила в Росії.

До речі, рівно п’ять років тому, 21 лютого 2014 року біатлоністки Юлія Джима, Валентина Семеренко, Віта Семеренко і Олена Підгрушна здобули золото Олімпійських ігор в біатлонній естафеті.

Подія історична. Якби не одне «але». У ту мить, коли Підгрушна фінішувала, на Майдані незалежності у Києві саме прощалися з одним із наймолодших героїв Небесної сотні, Олениним земляком з Тернопілля Устимом Голоднюком.

Власне, тому й досі спогадом про той день залишилися не усмішки чемпіонок, а прострелений блакитний шолом хлопця і сльози на очах його згорьованого батька.

На Олімпіаді в Сочі українські спортсмени вкотре продемонстрували свою «аполітичність».

Вони знали, що відбувається у Києві і більшість із них думками була там, у серці української столиці. Проте волі проявити громадянську позицію і на знак протесту знятися з Ігор на території країни, яка була ініціатором нашого лиха, вистачило лише одній спортсменці.

Мова про 24-річну на той час гірськолижницю з Косова на Івано-Франківщині Богдану Мацьоцьку.

Вона єдина, хто разом з батьком і тренером Олегом Мацьоцьким не побоялися публічно промовити те, що було на душі в кожного свідомого українця.

Share