Міністр охорони здоров’я провела пресконференцію щодо спалаху дифтерії: нічого не сказала, ніхто й не питав. Людям так і не пояснили, що буде далі

В Україні всі обласні органи охорони здоров’я забезпечено вакцинами від дифтерії. Про це 1 листопада на пресконференції повідомила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Скалецька зазначила, що громадяни України мають звернутися до свого сімейного лікаря, щоб самим вакцинуватися й вакцинувати своїх дітей. За її словами, виділено 2 млн вакцин для дітей і 5 млн – для дорослого населення.

У 2019 році в Україні було зафіксовано 21 випадок дифтерії, із них 18 – у жовтні.

Що дала пресконференція людям та журналістам?

Те що сказано на ній можно дізнатися з сайту МОЗ або з інших джерел, написала на своїй сторінці у ФБ відомий епідеміолог Людмила Мухарська.

Проте важливо, що посадовці та спеціалісти особисто це озвучили.

Але пресконференція не дала головного — прогнозу ситуацї.

Тільки адекватний прогноз може допомогти спрогнозувати скільки потрібно мати на випадок ускладнення епідситуації вакцин, сироваток, лікарських препаратів, ліжок, в тому числі для інтенсивної терапії, лікарських бригад, лабораторного обладнання, засобів для відбору матеріалу для лабораторних досліджень, діагностичних препаратів, поживних середовищ, їх компонентів, фарб та індикаторів, імунобіологічних препаратів та допоміжних матеріалів гарантованої якості, приладів для експрес-діагностики, транспорту для доставкі матеріалу до лабораторій тощо.

Тому на питання про наявність вакцин та сироваток та чи вистачить їх — не можна дати однозначної відповіді без такого прогнозу. 450 флаконів сироватки це багато чи мало. Для декількох хворих це, мабуть, забагато, а для сотень і тисяч, мабуть, замало.

Якщо прогноз не можуть зробити «польові» епідеміологі, то в державі є цілий інститут епідеміології, який може це зробити.

Був ще такий інститут у Львові, який цілеспрямовано займався питанням дифтерії. Але наразі, на жаль, його вже нема, проте, на щастя, фахівці, які зазвичай робили такий прогноз є…

Чому ніхто про це не сказав, чому ніхто про це не спитав…

Share