Мішень — газогін. Вже друга дивна розгерметизація магістрального газопроводу викликає чимало запитань у слідства

Вибух на газопроводі залишив без газу 16 населених пунктів на Полтавщині, загалом – це 2 914 домогосподарств.

Що спричинило аваріїю на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород»? На це питання намагатиметься дати відповідь слідство. Проте, щвидко чекати результатів не варто. Зазначимо, що всього декілька місяців тому, у вересні 2020-го на цьому ж таки газогоні, але вже під Києвом теж через розгерметизацію стався потужний викид газу. Поліція тоді відкрила кримінальне проваждення, але його результатів немає й досі.

На цей раз, на Полтавщині, чудом обійшлося без жертв, та й на роботу самої системи аварія не вплинула.

Підприємство «Лубнигаз» зазначило, що газопостачання припинене у населених пунктах Оржицького та Лубенського районів.

Нагадаємо, в суботу, 9 січня серед білого дня поблизу міста Лубни Полтавської області стався потужний вибух на магістральному газопроводі підприємства «Лубнигаз». Інцидент спровокував пожежу поблизу села Калайдинці. За попередньою інформацією вибух стався на газорозподільній станції.

Нині факельне горіння не спостерігається. До проведення робіт з відновлення газопостачання залучена бригада Лубенського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів. Створений оперативний штаб працює цілодобово.

За словами голова Полтавської ОДА Олега Синєгубова, за кілька годин фахівці розпочнуть поступово відновлювати газопостачання населених пунктів в обхід зруйнованої ділянки газопроводу.

Варто нагадати, що газопровід «Уренгой-Помари-Ужгород» — стратегічний обїєкт, через нього йде постачання газу у Європу. Слідство не виключає диверсію, як причину аварії.

Share