Між Зеленським і Коломойським «слуги народу» обрали останнього: 16 тисяч правок в «антиколомойський» законопроект унеможливлює його прийняттяМВФ

Рада не братиметься за «антиколомойський» законопроєкт у понеділок.

На позачерговому засіданні Верховної Ради у понеділок, 13 квітня, парламентарі не будуть розглядати “антиколомойський” законопроєкт з 16-ма тисячами правок.

Про це написав нардеп “Голосу” і член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

“Поки коаліція і президент не планують виносити закон про банки на це позачергове засідання. Говорять, що можливо буде ще одна позачергова на наступному тижні.

Завершення прийняття законодавства щодо врегулювання банківського сектора є «лакмусовим папірцем» для України у багатьох сенсах.

Як пише «Європейська правда», про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Маасікас зазначив, що від ухвалення цього закону залежить передання 500 млн євро для державного бюджету України відповідно до програми макрофінансової допомоги у вигляді позики з низькими відсотками.

«І в цьому плані пов’язаний з МВФ, і навіть більше пов’язаний з Україною, українським суспільством, закон про врегулювання банківського сектора є життєво важливою перевіркою», — пояснив дипломат.

30 березня Рада підтримала у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності.

Противники законопроєкту внесли до нього 16 335 правок. Найбільше пропозицій є у монобільшості, «слуги народу» подали понад 13 тисяч правок.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“СН”) сказав, що комітет не підготує до позачергового засідання Верховної Ради в понеділок банківський законопроект у другому читанні.

“Ми як комітет не готові виносити на понеділок цей законопроект”, – сказав Гетманцев.

Він наголосив, що комітет має намір працювати швидко і не затягуватиме підготовки законопроекту до другого читання, але водночас не порушуватиме регламенту роботи ВР.

Як повідомлялося, народні депутати під час підготовки до другого читання законопроекту подали понад 16 335 поправок.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що якщо розглядати кожну правку до так званого “антиколомойського” законопроєкту, то Раді знадобиться понад пів року, але парламент на це не піде.

Про це він сказав на брифінгу глави ВР 10 квітня.

“16 тисяч правок ми не отримували ніколи. Я думаю, це направлено для того, щоб заблокувати роботу парламенту, тому що пів року, враховуючи коронавірус, і йдучи повністю по всім правкам, то це набагато більше може бути і на це парламент не піде, бо ми розуміємо всі виклики, які стоять перед ВР”.

Якщо ми говоримо про розгляд цього законопроєкту, то я не можу сказати, коли це відбудеться, бо станом на сьогодні ще не сформована таблиця.

16 тисяч правок – ви не уявляєте скільки це? Я думаю, якщо ми говоримо про таблиці до закону про банки, то це десь плюс мінус мій зріст”.

Разумков уточнив, що пів року на розгляд цього законопроєкту – це “оптимістичний варіант”.

За його словами, комітет має підготувати таблицю, пройтися по правкам і визначити, які будуть розглядати, а які ні, і тільки після цього законопроєкт потрапить до параламенту.

Share