Молитви українського народу були почуті: в Україні скасували Московський патріархат

В Україні більше немає Московського патріархату.

Представник Вселенського патріархату архієпископ Тельміський Іов розповів, чому Московського патріархату в Україні не існує.

Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви. Тому відтоді в Україні не існує УПЦ Московського патріархату, пише Gazeta.ua.

Про це розповів архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату архієпископ Тельміський Іов в інтерв’ю ВВС Україна.

«Скасуванням акту 1686-го скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії та всіх єпархій в Україні, — сказав архієпископ.

Із канонічної точки зору, це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує.

Всі архієреї відтепер в Україні де-факто, згідно з цим рішенням синоду, є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого існування».

Це означає, що всі ієрархи українських церков в очах Константинополя мають однаковий статус і рівні права на участь у соборі Вселенського патріархату щодо автокефалії української церкви.

Представник Константинополя утримався від відповіді на питання, коли може бути скликаний собор щодо української автокефалії. За його словами, Вселенський патріарх скличе цей собор, коли вважатиме, що «час настав».

Він також пояснив, що в Україні не зможуть канонічно існувати 2 православні церкви.

«Згідно канонів церкви, на території однієї держави має бути тільки одна православна церква», — розповів Іов.

Share