«Москва не має ніякого відношення до цих подій»: Вселенський Патріарх відмовився відзначати Хрещення Київської Русі разом з Кирилом

Вселенський Патріарх Варфоломій І у Константинополі дав знати, що його представники все ж візьмуть участь у святкуванні ювілею Хрещення Русі-України, але у Києві Вселенський Патріарх Варфоломій І відмовився від пропозиції патріарха РПЦ Кирила (Гудняєва) відсвяткувати у Москві 1030-річчя Хрещення Русі.

Про це повідомляє сайт Української Помісної Православної Церкви на Фейсбуці.

«Як стало відомо, Вселенський Патріарх на отримане від глави РПЦ Кірілла (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених «1030-летию Крещения Руси», повідомив про неможливість та недоцільність участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ», — пише сайт.

У Константинополі дали знати, що їхні представники все ж візьмуть участь у святкуванні ювілею Хрещення Русі-України.

Щоправда, не в Москві, а у Києві.

«У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха візьмуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація», — передають слова представників Константинополя.

«Досить різка відповідь Вселенського Патріарха обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні «приєднання» Київської Митрополії Московським Патріархатом у другій половині XVII ст.», — роблять висновок в УППЦ.

Як повідомлялося, сьогодні президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату.

З нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі 27 і 28 липня у Києві проводяться молебні й хресні ходи — 27 липня Московського патріархату; 28 липня — за єдину помісну Українську православну церкву, участь у якій планують взяти представники різних конфесій.

Share

One Comment

  1. Jacquiline Lundgreen

    I simply want to tell you that I am very new to weblog and seriously liked this web page. Likely I’m planning to bookmark your blog . You actually have remarkable writings. Kudos for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.