Моторошна історія. Загадкове зникнення журналіста: Країни G7 виступили зі спільною заявою

3 жовтня у Туреччині сталася загадкова та певною мірою містична подія.

Відомий саудівський журналіст, блогер і колишній політичний радник Джамаль Хашкаджі (деякі ЗМІ пишуть його прізвище як «Хашоггі») зник безвісти після того, як зайшов у будівлю консульства Саудівської Аравії у Стамбулі.

Історія ця цілком може претендувати на цілий гостросюжетний детектив.

Протягом кількох днів вона розлетілася світом та спровокувала загострення стосунків між Туреччиною і Саудівською Аравією.

Моторошна історія зі зникненням, а можливо й вбивством журналіста у саудівському консульстві зачепила увагу світових ЗМІ, які кинулися розкручувати різноманітні версії про те, що могло статися з Хашкаджі.

Джамаль Хашкаджі відомий по-різному. У Саудівській Аравії його знають як близького до королівської родини політичного радника і талановитого аналітика-консультанта.

Поза межами королівства у арабському світі Хашкаджі – відомий журналіст, експерт і блогер, який часто з’являвся у різноманітних телепередачах, ток-шоу, інтерв’ю і програмах, коментуючи актуальні питання регіональної політики: від Лівії і Палестини до Катару та Ємену.

А в Європі та США журналіст відомий перш за все як колумніст впливового видання Washington Post.

Проблеми з Джамалем Хашкаджі розпочалися ще рік тому, коли він несподівано почав критикувати нинішню владу Саудівської Аравії, насамперед – спадкового принца Мухаммеда бін Сальмана.

Тоді ж журналіст виїхав у добровільне вигнання до Сполучених Штатів, побоюючись, що в Ер-Ріяді його кинуть за ґрати за його критику, як було до того з багатьма опозиціонерами принца Мухаммеда.

Одним із питань, які остаточно розсварили Хашкаджі та правлячі еліти Аравії, стала блокада Катару, що розпочалася у травні 2017 року.

Журналіст жорстко критикував агресивну зовнішню політику принца, вважаючи, що вона веде країну лише у безодню і не поліпшує її міжнародний імідж.

Після того як принц санкціонував масштабні арешти інакодумців і своїх ворогів серед членів королівської родини у листопаді минулого року, Хашкаджі зрозумів, що назад шляху йому немає і продовжував критикувати правлячий режим уже з-за океану.

Обставини зникнення саудівського журналіста оповиті загадками та підозрілими збігами, які свідчать про те, що все це не просто якесь непорозуміння.

Міністри закордонних справ країн G7 і Верховний представник ЄС закликають до проведення швидкого і чесного розслідування зникнення саудівського журналіста Джамала Хашкаджі і притягнення винних до відповідальності.

Про це йдеться в спільній заяві G7.

Міністри закордонних справ країн G7: Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, Сполучених Штатів Америки та Верховний представник Європейського союзу, підтверджують свою прихильність справі захисту свободи вираження думок і захисту вільної преси.

«Ми підтримуємо турецько-саудівське співробітництво і сподіваємося, що Королівство Саудівська Аравія проведе ретельне, надійне, прозоре і швидке розслідування, як було оголошено», — сказано в документі.

Нагадаємо, турецька влада вважає, що саудівські агенти вбили і розчленували журналіста в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня.

Саудівська Аравія назвала ці звинувачення безпідставними, проте інформація американських ЗМІ свідчить, що влада Саудівської Аравії готується визнати факт вбивства Хашкаджі на території консульства.

За даними джерел агентства Associated Press, турецька поліція в ході обшуків в саудівському консульстві в Стамбулі знайшла докази того, що саудівського журналіста вбили.

За даними телеканалу CNN, перед тим, як в консульство були допущені турецькі слідчі, в будівлю установи увійшла бригада прибиральників.

Раніше газета The Washington Post опублікувала статтю в якій стверджується, що турецька сторона повідомила американським колегам про відео- і аудіозаписи, які підтверджують, що саудівський журналіст Хашкаджі був убитий в консульстві Саудівської Аравії.

Турецькі чиновники наполягають, що зниклий два тижні тому журналіст Джамаль Хашкаджі був убитий, а його тіло розчленоване в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Про це розповів неназваний турецький чиновник телеканалу CNN.

З такою заявою він виступив, після того як турецькі правоохоронці провели обшук у консульстві Саудівської Аравії, який тривав протягом дев’яти годин.

У приватному порядку вони повідомили, що Хашкаджі був убитий 2 жовтня, коли приїхав в консульство, щоб отримати документи, які дозволили б узяти шлюб.

Саудівська Аравія раніше наполягала на тому, що він залишив будівлю живим, але його наречена Хатіс Ченгіз каже, що вона більше його не бачила.

Турецькі посадовціі вважають, що зі зникненням і можливим вбивством Хашкаджі в саудівському консульстві в Стамбулі пов’язані 15 саудівців, які прибули в місто в цей же день.

Турецькі чиновники надали CNN скани паспортів семи з них.

Один з паспортів належить Салаху Мухаммаду аль-Тубакі, який, як зазначається, є керівником служби судової медицини в міністерстві внутрішніх справ Саудівської Аравії.

Інший член групи Мухаммад Саад аль-Захрані був ідентифікований турецькими ЗМІ, раніше він з’явився на державному телебаченні Саудівської Аравії разом з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом.

Турецька проурядова газета Sabah опублікувала імена і фото всіх 15 саудівців.

Два джерела, знайомі з розслідуванням, підтвердили CNN, що ці 15 чоловіків, перераховані газетою, представляють інтерес для кримінального розслідування, розпочатого турецькими прокурорами.

Раніше газета The Washington Post опублікувала статтю в якій стверджується, що турецька сторона повідомила американським колегам про відео- і аудіозаписи, які підтверджують, що саудівський журналіст Хашкаджі був убитий в консульстві Саудівської Аравії.

 

 

Share

15 Comments

 1. Sal Litt

  I simply want to say I am all new to blogging and site-building and definitely enjoyed you’re blog. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You actually come with outstanding articles. Bless you for revealing your blog.

 2. Buford Loveday

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 3. Myrtice Hamelton

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 4. Veronique Reichle

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Moses Vanderiet

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 6. Gustavo Storrer

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 7. Lamont Wist

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 8. Carmelo Stephan

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 9. Jeanine Wiggett

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 10. Rosalind Ranney

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.