«Ми готові і завтра»: у РФ панікують через ракетні суперечки із США і просять про діалог.
У Росії сподіваюся на діалог із США щодо ракетного договору.
У Росії серйозно стурбовані ситуацією навколо Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Там розуміють, що США можуть вийти із угоди вже у найближчому майбутньому.
Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, пише Канал 24 з посиланням на ТАСС.
«Ми глибоко стурбовані ситуацією навколо договору. Багато шансів, що США вийдуть з ДРСМД в найближчому майбутньому», – зазначив Рябков.
Російський політик наголошує, що Росія готова до діалогу «у будь-якій зручній для США формі».
Ми, як і раніше, готові до діалогу, якщо США будуть до цього готові. Готові до консультацій на рівні МЗС, військового відомства, рад безпеки.
Це може статися в форматі спільної комісії або в будь-якій іншій зручній для США формі, – стверджує він.
Рябков додає, що «якщо це станеться завтра, то ми (Росія – 24 Канал) готові і завтра».
При цьому російський дипломат зауважив, що діалог має будуватися «на основі рівноправності і взаємної поваги».
«Ми абсолютно готові до діалогу з США щодо ракет. Ми просто не можемо не говорити. Закликаємо американців зважити ситуацію і бути готовими до такого діалогу», – зазначив він.
Нагадаємо, що 4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.
Ще раніше, у жовтні, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід його держави з Договору про ліквідацію РСМД через порушення Росією умов договору.
У Росії на можливе розірвання договору реагують звинуваченнями та все новими й новими закидами у бік США. Зокрема, нещодавно Володимир Путін наголосив, що в разі скасування домовленостей Росії вдасться «гарантувати собі безпеку», а «людству має вистачити здорового глузду», аби не розвивати конфлікт.
Що передбачає Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності?
ДРСМД було підписано Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.
Договір передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.