Може саме це він і обіцяв Путіну? Тривожний витік інформації: Трамп хоче вивести США з НАТО, що зміцнить позиції РФ на десятиліття

Трамп хоче вивести США з НАТО – NYT.

У приватних розмовах, Трамп висловлював невдоволення тим, що НАТО економічно невигідно Америці.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп протягом минулого року кілька разів в приватному порядку говорив, що хоче вивести США з НАТО, пише американська газета The New York Times з посиланням на високопоставлених чиновників Білого дому, повідомляє ZN.ua.

Наголошується, що Трамп може повернутися до цієї ідеї, оскільки витрати союзників на оборону відстають від цілей, поставлених главою Білого дому.

Джерела розповіли газеті, що коли Трамп вперше підняв питання про можливість виходу США з НАТО, чиновники адміністрації не були впевнені, чи є серйозною ця заява.

На саміті НАТО в Брюсселі влітку минулого року Трамп сказав співробітникам Білого дому, що не бачить сенсу в НАТО, назвавши Альянс збитковим для США.

Тоді міністра оборони Джим Меттіс, який нещодавно подав у відставку, і радник Трапа з нацбезпеки Джон Болтон, намагалася зберегти стратегію і не згадувати про можливий вихід США з НАТО.

Газета пише, що вихід США з НАТО зменшить вплив Вашингтона в Європі і може зміцнити позиції РФ на десятиліття.

На початку року журнал The Economist писав, що характерною особливістю перших двох років президентства Трампа є його нестримна жага до руйнування.

Трамп зосередився на трьох напрямках: імміграція, НАТО і Північна Корея, але ніде не домігся значного успіху.

Він мав намір переписати імміграційні закони, зробивши їх схожими на канадські, але цей шанс був втрачений.

Кім Чен Ин все ще має ядерну зброю і, не пішовши ні на які поступки щодо денуклеаризації, вимагає винагороди.

Так, європейці, за наполяганням американського президента, можуть платити великі внески в НАТО. Однак США витратили півстоліття і мільярди доларів на побудову відносин з ЄС.

Усього за два роки Трамп зміг завдати їм величезний збиток.

Share