На День Незалежності у Генічеську «врубали» пісню «95-го кварталу» зі словами «Мы сами свой путь устелили пожарами, свистом булыжника, рваными ранами…» Обурилася лише одна(!) людина

Чиновник, який вчинив демарш у Генічеську на День незалежності: Після перемоги Зеленського колишні регіонали підіймають голови на Херсонщині.

Доки соцмережі і досі продовжують критикувати організаторів святкування Дня незалежності в Києві, на півдні України сталося не менш резонансна подія.

Під час урочистостей 24 серпня у Генічеську в розпал святкування перший заступник глави Генічеської райдержадміністрації Олексій Сищенко демонстративно поклав квіти до пам’ятника, погруддя Тараса Шевченка і пішов геть із заходу.

Причиною свого кроку він назвав пісню, яка прозвучала для присутніх.

«Ця пісня – це сплошне сєпарство! Ви текст цієї пісні взагалі-то послухали?», – сказав він журналістам, пояснюючи свої дії.

Йдеться про переспів пісні «Держи меня, Родина» студії «Квартал 95», яку тоді ще артисти, а нині президент Володимир Зеленський і новообрані нардепи виконали ще в 2017 році.

Олексій Сищенко, призначений ще за Петра Порошенка побачив у словах пісні зневажливе ставлення до Майдану і Революції гідності.

Але не лише і не скільки пісня, насправді, стали причиною демаршу. Журналісту «Главкома» Олексій Сищенко розповів, що призвело до конфлікту про який сьогодні вже знає уся Україна, хто насправді готував сценарій свята, а також про те, що текст промови, яку читав ведучий, не збігається із текстом, що був у розпорядженні чиновників райради.

  • Як так сталося, що керівництво райдержадміністрації не знало про те, як готується район відзначати День незалежності, хто виступатиме, що промовлятимуть?

— Я особисто підписував листи із запрошеннями тих людей, яких ми хотіли бачити на святкуванні. Але сам сценарний план цього заходу мені був невідомий.

Ми доручили проведення цього заходу районному Будинку культури. І мене запрошували до мікрофону, і представника районної ради запрошували, і міського голову запрошували. Всі виступали.

Але текст, який зачитували ведучі, готував саме Будинок культури.

  • Ви демонстративно поклали квіти до пам’ятника і пішли зі святкування. Ваш вчинок – це ставлення до влади за президентства Зеленського, чи до пісні, яка вам особисто не сподобалася?

-Йдеться, насамперед, не про пісню. Якщо ви бачили відео, то пам’ятаєте, що перед піснею спочатку йде промова: «Останніми роками нас вчили ненавидіти, ділити на своїх і чужих. На патріотів і тих, хто не згоден з підміною понять…»

Я не знаю, хто їх учив ненависті. Далі лунала пісня, яку я вперше почув. Ніколи не був фанатом «Кварталу 95», у мене часу не вистачало на розважальні передачі. Але як людина, яка пройшла Майдан, у словах «Мы сами свой путь устелили пожарами, свистом булыжника, рваными ранами… Вибрали сами собі те, що маємо…» почув негативну реакцію на Майдан. Мене це надзвичайно образило. Саме тому я змушений був покинути цей захід.

Наразі за ініціативи глави Херсонської області я звернувся до правоохоронних органів з проханням надати належну правову оцінку.

Причому не пісні, а тексту, який читав ведучий перед виконанням пісні. До речі, я вже спілкувався з підлеглими, які бачили цей сценарій.

То вони кажуть, що до районної адміністрації було надано інший текст, тобто текст ведучого був іншим.

  • То хто і на якому етапі підмінив?

-Поки я не встиг з’ясувати, на якому етапі відбулася ця підміна. Знову ж таки, не маю права надавати жодних правових оцінок. Я звернувся до тих, хто має повноваження, і сподіваюся, що вони визначать, чи був хтось винний, чи ні.

  • Ви назвали пісню «сепарською». Але як стало можливим виконання і її, і промови в районі, до керівництва якого ви маєте безпосереднє відношення? У районі превалюють сепаратистські настрої?

Протягом останніх чотирьох, чи п’яти років до президентських виборів усі ті особи, які були незгодні з тим шляхом розвитку, який обрала Україна, принишкли. Та після перемоги Володимира Зеленського і особливо після того, як до Верховної Ради пройшла його політична сила, усі незгідні почали підіймати голову. Такого два-три місяці тому, рік тому ще не було.

Це електорат Вілкула, Бойка, тобто це електорат колишніх регіоналів.

  • На Херсонщині певний час тому працювала тимчасова слідча комісія (ТСК), яка вивчала справу Катерини Гандзюк. Один із членів тієї ТСК, нардеп Борислав Береза, побувавши на Херсонщині, заявляв про наявність сепаратистських настроїв у регіоні. Як це можна помітити?

Побачити це реально важко. Бо на відеокамери про це ніхто не заявляє. Але розмови людей між собою (про реванш) уже є. Тобто ті люди очікують на реванш. Не забуваймо і про те, що люди в цій державі не змінилися.

За чотири-п’ять років, які промайнули з Революції гідності, найбільше досягнення за час моєї роботи, яке я бачу, полягає в тому, що дітки у дитячих садках почали спілкуватися українською. Школярі спілкуються українською, на всіх дитячих заходах категорично проукраїнська позиція в людей. А от те покоління, яке залишилося (в минулому), його вже не зміниш.

  • Ви кажете, що після виборів усі незгідні почали підіймати голову. Яким реванш може бути, проросійським?

-Зважаючи на те, що через війну на сході пройшло приблизно пів мільйона українців, я дуже сумніваюся, що відкрито проросійські погляди хтось висловлюватиме. Люди боятимуться це робити. А повернення до старих схем, оборудок, безумовно, буде.

  • Наскільки у вас у районі сильні проросійські настрої, зважаючи, що «Опозиційна платформа – За життя» посіла друге місце і за списками, і за мажоритаркою?

Результат голосування за «Опозиційну платформу – За життя» є відображенням того, що реально є в нас у регіоні. Тобто переважної більшості такі настрої не мають, але суттєвий відсоток прихильників у них є.

Повний текст інтерв’ю читайте тут:

Share