На День української незалежності хотіли принизити Україну: Охоронцям і організаторам «параду полонених» у Донецьку оголосили підозри

Охоронцям і організаторам «параду полонених» у Донецьку оголосили підозри.

Чотирьом учасникам незаконних збройних формувань «ДНР» повідомили про підозру у жорстокому поводженні з українськими військовополоненими

Українська прокуратура оголосила підозри бойовикам, які брали участь у так званому «параді полонених» в окупованому Донецьку в серпні 2014 року.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Повідомляється, що чотирьом українцям, які є бойовиками самопроголошеної «ДНР», оголосили підозри в участі в незаконних збройних формуваннях, а також в жорстокому поводженні з військовополоненими.

За версією слідства, вони брали участь у проведенні так званого «параду полонених» в Донецьку 24 серпня 2014.

«50 військовополонених вишукували в похідну колону і в супроводі озброєних гвинтівками осіб змусили рухатися центральною вулицею Донецька.

При цьому, під час руху зазначеної колони військовополонені піддавалися образам, ударам і побоям, чим принижувалися їх честь і гідність», — йдеться в повідомленні.

В Офісі генпрокурора підкреслюють, що «парад полонених» порушив Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року.

Влада Німеччини засудила парад військовополонених в Донецьку. Однак, глава російського МЗС Сергій Лавров не побачив знущання в донецькому «параді полонених».

Нагадаємо, в серпні 2014-го в МВС України, щоб приховати наявність полонених з нашої сторони, стверджували, що участь у «параді» брали нібито не полонені, а в’язні з донецьких в’язниць.

Share