На кого обміняємо? Зеленський помилував засудженого за державну зраду 72-річного російського шпигуна, який писав листа Путіну

Буде обмін? Зеленський помилував 72-річного шпигуна російського походження.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про помилування 72-річного уродженця Росії В’ячеслава Висоцького, який знаходиться у “списку на обмін”.

Про це пише “НВ” з посиланням на джерело в Міністерстві юстиції України.

В’ячеслав Висоцький знаходиться в списку тих, кого Україна пропонує обміняти на українців, що наразі перебувають у в’язницях Росії та анексованого Криму.

Влітку 2018 року співробітники офісу омбудсмена Людмили Денисової уточнювали так званий “список на обмін”, пропонували ув’язненим написати лист президенту Росії Володимиру Путіну з проханням обміну.

Висоцький такий лист написав.

За інформацією журналістських джерел, рішення про помилування Висоцького прийнято в рамках майбутнього обміну..

Як відомо, 72-річний уродженець Жовтневого району Курської області РФ, росіянин за національністю з українським громадянством засуджений Деснянським судом Києва до 12 років позбавлення волі за державну зраду у формі шпигунства: він збирав відомості, що становлять державну таємницю, “з метою передачі представникам іноземної організації”.

Про яку саме інформацію йдеться, невідомо – доступ до вироку закритий в Єдиному реєстрі судових рішень з посиланням на державну таємницю.

Нагадаємо, що щодо засуджених за тероризм або злочини проти державності бойовиків або іноземних громадян екс-президент України Петро Порошенко раніше видавав укази про помилування перед обмінами заручниками.

Як інформувала “Новинарня“, у травні 2018 року в списках на обмін було 36 утримуваних громадян. Висоцький – серед них.

Share