Нам всім в оличчя дихає пeклo: ООН оголосили «нaдзвuчайнy сuтyaцію» через одночасні масштабні пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, Гренландії і в Амазонії

Глобальне потепління: в ООН оголосили «надзвичайну кліматичну ситуацію»

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті G7 у французькому місті Біарріц, оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію».

Про це йдеться на сайті ООН, пише Прямий.

Крім цього, він заявив, що 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень.

«Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вище, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище», — сказав генсек.

Гутерріш заявив про стрімке танення льоду в Гренландії. Одночасно пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року привели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

«Все, що відбувається — це надзвичайна кліматична ситуація», — заявив він.

Він підкреслив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризького угоди. Багато хто з даних в Парижі обіцянок щодо боротьби зі зміною клімату не виконує, зазначив Гутерріш.

Нагадаємо, глобальне потепління до кінця XXI століття призведе до зміни кольору Світового океану, що пов’язано зі зміною кількості фітопланктону в водах.

Share