Не домовився з Зеленським? Зять Кучми Пінчук емігрує з України: продає навіть телеканали. Цікаво — кому?

Пінчук емігрує з України

Олігарх Віктор Пінчук вирішив продати власну бізнес-імперію та емігрувати на постійне місце проживання до Великої Британії.

Про це ІНФОРМАТОРу стало відомо одночасно з різних, незалежних один від одного, джерел.

Першим свідченням того, що Віктор Пінчук припиняє свою активну діяльність в Україні є інформація про підготовку до продажу медіа-групи олігарха “StarLightMedia”.

Співробітники холдингу, що складається з ICTV, СТБ, “Нового каналу” та інших ЗМІ розповідають, що була проведена оптимізація штату, скорочено велику кількість співробітників, а “Новий” та СТБ тепер мають навіть спільний офіс.

В той же час, журналісти між собою обговорюють ймовірний продаж власних медіа.

“У колективі вже тривалий час обговорюють, що найближчим часом наш власник (Віктор Пінчук – ред.) може змінитися. Мені говорили, що поки потенційного “спонсора” не знайшли”, – говорить у коментарі виданню співробітник одного з каналів “StarLightMedia”.

Однак не тільки медійна частина бізнесу пережила етап реорганізації та оптимізації.

Ще одна складова групи компаній Пінчука “EastOne Group” – Науково-виробничо-інвестиційна група “Інтерпайп” також прошла певні змінин.

Причиною обох процесів люди з оточення олігарха називають бажання відійти від справ в Україні та емігрувати за кордон.

“Він (Віктор Пінчук – ред.) витратив близько 100 мільйонів доларів на повну легалізацію власного бізнесу за світовими стандартами і за допомогою міжнародних юридичних компаній вивів його в цивілізоване правове поле.

Зрозуміло, що після такої “непотрібної” для українських реалій і статусу Пінчука в цій країні процедури, він буде все це продавати.

Мотивація його мені не відома, однак процес запущено вже давно і наразі він вже на завершальній стадії”, – розповідає ІНФОРМАТОРу людина в оточенні Пінчука.

Рішення про початок здійснення такого нетипового одного з перших українських олігархів плану було прийняте на початку 2014-го року.

Зрозуміло, що впроваджувати свої ідеї в життя непомітно, людині з такими активами, як Пінчук, просто неможливо. Для того аби “прикрити тили”, бізнесмену потрібно було домовитися з чинною на той момент владою.

7 червня 2014-го року Петро Порошенко обіймає посаду президента України. В цей момент наша держава перебувала в “гарячій фазі” війни на Донбасі. Країні потрібна була людина, яка буде сприйматися одночасно українцями, бойовиками та російською окупаційною адміністрацією. І тут Пінчук зміг знайти компроміс, вигідний і новообраному гаранту, і собі.

Його тесть – другий президент України Леонід Кучма очолить переговори з РФ та бойовиками, а сам олігарх безперешкодно розпочне перетворення власних бізнес-структур.

Джерело в оточенні Кучми запевнило, що екс-президент не хотів повертатися в публічну політику, однак бізнесмену шляхом довгих переговорів таки вдалося його вмовити.

Колишній президент України увійшов у тристоронню контактну групу і представляв Україну на переговорах з “ДНР” та “ЛНР” за участі представників Росії та ОБСЄ з 23 червня 2014-го року.

Фактично, Кучма своєю роботу у переговорній групі гарантував Пінчуку недоторканість його бізнес-активів на території України та вигравав час поки олігарх підготує компанію для продажу.

Після повної легалізації та відчуження активів, власник “EastOne Group” планує переїхати на постійне місце проживання до столиці Великої Британії – Лондона.

Місто для Пінчука не нове, саме там розташоване одне з найдорожчих в світі помешкань, яке належить дружині олігарха Олені. Вартість нерухомості у самому центрі Лондона оцінюють в рекордні 1,58 мільярда доларів.

Також у столиці Великої Британії зареєстрована і його материнська компанія “EastOne Group”.

Чим саме планує займатися Віктор Пінчук у столиці Сполученого королівства – невідомо. Найвірогідніше, його чекатиме доля російського оліграха та політв’язня Михайла Ходорковського, який встиг врятувати від путінського режиму частину власних статків, на які веде виключно інвестиційну діяльність та проживає за кордоном.

На підтвердження цього свідчить ще й спеціалізація “EastOne Group”. Ця міжнародна інвестиційно-консалтингова група, надає послуги стратегічного та інвестиційного управління диверсифікованим портфелем активів у різних регіонах та галузях промисловості.

Окрім інвестування та консалтингу, Пінчук зможете також продовжити здійснення своєї благодійної та філантропської діяльності.

Як складеться доля одного з головних українських олігархів, чи відмовиться він від впливу на вітчизняну політику – наразі невідомо.

Однак на наших очах може відбутися “вихід на пенсію” першого представника кланово-олігархічної системи.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР писав, що за відпочинок Порошенка на Мальдівах заплатив Пінчук. Максим Лиманський

Share