«Не вчеплюся в горло ворогу, пока не здохне, а сяду, гола, боса та в вінку і буду співати тужливу пісню»: шкільний підручник викликав обурення у батьків

«Україна – боса дівчинка»: у мережі розгорівся скандал через шкільну «зраду»

У мережі батьки шестикласників скаржаться, що їхнім дітям задають читати легенду, у якій Україну порівнюють із дівчинкою, що плаче, а Росію із владою.

Про це написала користувач Анет Макарена у Facebook, пише Обозреватель.

Йдеться про народну легенду про дівчину Україну.

У легенді оповідається про те, що нібито всім країнам роздали таланти: французам – елегантність, полякам – талант торгівлі, італійцям – музичність. Найбільше батьків обурило те, що росіянам дали владу, а Україна в особі босої дівчинки залишилася в кутку без талантів. Тому її пожаліли і дали пісню, мовляв «неси свою пісню у світ».

«Моя країна у війні! Ми виховуємо молоде міцне впевнене покоління, яке має підняти країну з колін! Довести свою спроможність світу.

А в підручниках вчимо незміцнілі уми того, що українці – це босі і голі дівчата, що вічно співають.

Зауважте! Не міцний парубок, не кремезний хлопчина, а дівчинка, що вічно плаче!», – обурилася дівчина.

Вона звернулася до Міністерства освіти і науки з обвинуваченням у тому, що воно веде «приховану інформаційну війну».

«Я чудово знаю, що таке ton of voice (голос бренду), як він вибудовується, як це працює. Ми стільки років намагаємося довести світові, що «самостійні і незалежні. Ми – не раби! І тут таке «Росія – це влада»! Серйозно? Т

Так, може, визначимося врешті? Можливо ми тому й не можемо закінчити війну, бо не визначимося – плачемо і під гнітом тихо співаємо… Або все ж ми сильна нація, з багажем талантів (наприклад, здатність до багатства, заробляння або землеробства врешті-решт).

Чи мені вам розповідати, як меседжі прописувати у «народній» творчості?», – зазначила дівчина.

Не вчеплюся в горло ворогу, пока не здохне, а сяду, гола, боса та в вінку і буду співати тужливу пісню?

Пост викликав справжню бурю в соцмережах:

«…Помню цикл документальных фильмов на 1+1 . Если не ошибаюсь «Скарби нації». Врезалась в память и ножом по сердцу филолога прошла история расследования «Тараса Бульба» — показали разницу между первоиздатом и произведением, которое все мы помним со школы.

Оно переписано и переиздано под российскую тематику!»

«…Информационная война шла давно. Нам ломают мозг и нашим детям продолжают вдалбливать, что мы стонущие и плачущие! Уже столько говорено-переговорено, а с места ничего не сдвинулось!!!!»

Автор обратилась к Министерству образования и науки с обвинением в том, что оно ведет «скрытую информационную войну».

Share