Не їхня ж земля: До шахт ОРДЛО, що закриваються, цілодобово скидають невідомі вантажі без маркування, які товарняки з РФ щоденно завозять на Донбасс

Росія перетворює окупований Донбас на звалище ядерних і хімічних відходів.

До шахт ОРДЛО, що закриваються, з РФ щодня й цілодобово завозяться залізничні состави з невідомими вантажами, що їх скидають у шахти.

Тобто, шахти спершу закривають (зупиняють проходку й вуглевидобуток), але зберігають водовідкачування до того моменту, коли всі горизонти і штреки будуть заповнені невідомими вантажами, що заходять з РФ через залізничне, не контрольоване Україною КПП «Червона могила».

Тоді вимикаються насоси, й шахта «тоне» — заповнюється водою.

Завантаження невідомих вантажів (майже всі вантажі — у запаяних контейнерах, цистернах, немає змоги побачити вмісту) провадять самі працівники шахт.

Таким чином, Донбас тихо і впевнено перетворюється на «чорнобиль», звалище ядерних і хімічних відходів.

«Адже РФ сама по собі є звалищем цих відходів як країна-виробник і постачальник ядерної продукції.

РФ — найбільша країна-захоронник ядерних і хімічних відходів країн ЕС.

Судячи з того, що угоди на захоронення РФ підписує активно, а ядерні могильники, наприклад, у тій же Ростовській області, не збільшують своїх площ і робота на них зведена до мінімуму, ясна річ, що ресурс ОРДЛО нагодився дуже вчасно, сюди звалюють все, що можуть. Шахти це дозволяють.

Використовуючи штреки й кар’єри ОРДЛО, РФ може «очистити» від ядерних відходів увесь світ й уславитися як найкращий утилізатор.

Ажіотаж навколо паспортизації Росією окупованого Донбасу є одним з відволікаючих від ситуації з відходами моментів,” — повідомляє Олена Степова, блоґерка, журналістка, правозахисниця й постійна авторка Інформаційного спротиву.

 

Share