Не за століття — за кілька тижнів: земля «проковтнула» другу за величиною річку країни довжиною 1350 кілометрів. Тепер регіон приречений

У Колумбії через греблю для ГЕС за кілька тижнів зникла річка довжиною 1350 км

З грудня 2018 по лютий 2019 року з поверхні Землі все зникала і зникла друга за величиною річка Колумбії – Каука, пише ZIK.

Як могло статися, що річка довжиною 1350 кілометрів, яка бере початок в Андах, має ГЕС, греблі, заводи, міста і села на берегах, протягом декількох тижнів перетворилася на струмок, рівень води в якому настільки низький, що навіть не можна зробити заміри?

Кажуть, причиною всьому – гребля Ітуанго, там будувалася ГЕС.

Коли розпочали будувати греблю, одразу виникли проблеми: провали ґрунту, воронки та інші біди.

Через обвали заблокувався водоскидний тунель, а вода, накопичуючись перед дамбою, одного разу її прорвала. Довелося евакуювати жителів: спочатку 25 тис., а потім ще 130 тис.

Проливні дощі погіршували ситуацію. Інженери намагалися хоча б не дати воді прорвати греблю і зруйнувати її, затопивши все навколо, пише dt.ua з посиланням на BBC.

З того часу головною турботою інженерів стало запобігти прориву греблі і її поступовому руйнуванню.

Система водоскидних тунелів, яку раніше побудували гідробудівельники, виявилася ненадійною. Тому вирішили дозволити воді піднятися до самого верху резервуара і спускали її через спеціально побудовані шлюзи.

Це, на думку фахівців, було єдиним можливим способом здійснювати контрольоване скидання води.

Деякий час ця схема працювала, але коли почалася посуха, вода не могла досягти необхідного рівня, щоб її можна було спустити через шлюзи.

16 січня компанія ЕРМ, яка будує ГЕС, прийняла рішення різко знизити кількість води, що скидається – з 800 кубічних метрів в секунду до 395 (дані міністерства охорони природи Колумбії).

Однак вирішили, що і цього недостатньо, і 5 лютого було повністю припинено скид води. Річка фактично зникла протягом декількох годин.

Згідно з вимірюваннями, які провели фахівці з Пуерто-Вальдівії, 4 лютого рівень води в річці становив 1,96 м, а вже 6 лютого – 0, 42 м.

В колумбійському інституті гідрології, метеорології та екологічних досліджень кажуть, що на місці течії річки зараз камені, болото і величезна кількість риби, частина якої вже загинула.

Близько 700 волонтерів намагаються врятувати мешканців річки.

Що буде далі з цим регіоном, сказати складно.

Share