Не золото Полуботка: У швейцарських банках знайшли десятки мільйонів, незаконно виведених з України

У Швейцарії знайшли 60 млн франків, незаконно виведених із України.

Гроші з України через офшори вивів колишній голова Нафтогазу Євген Бакулін.

У Швейцарії знайшли кошти, які з України незаконно вивело колишнє керівництво НАК «Нафтогаз». Справу розслідує місцева прокуратура.

На рахунках у швейцарських банках заблокували 60 млн франків.

У справі підозрюють двох громадян України. Одного — у відмиванні коштів. Іншого — у співучасті, пише Gazeta.ua з посиланням на dw.com.

Зокрема йдеться про кошти на рахунках офшорної компанії з Британських Віргінських Островів, яка підконтрольна нардепу Євгену Бакуліну.

На рахунки компанії вивели $25 млн, коли він був головою Нафтогазу — 2010-2014-их.

Контроль над рахунком мали діти Бакуліна, свідчать документи з судового реєстру Швейцарії. Водночас останні стверджують, що рахунок не має жодного стосунку до грошей батька. Крім того, кримінальну справу проти Бакуліна називають політично мотивованою.

Євген Бакулін фігурує у справі купівлі у 2011-му бурових установок через підставних осіб і офшорні компанії для Чорноморнафтогазу — дочірньої компанії Нафтогазу.

Тоді за них переплатили $400 млн. Скоріше за все, ці гроші вивели в офшори.

Так, у квітні 2019-го Федеральний кримінальний суд дозволив передати Україні банківські документи і продовжити арешт коштів.

16 травня таке рішення підтримав Федеральний суд.

Судді встановили, що є достатньо підстав вважати, що інформація про швейцарський рахунок компанії дітей Євгена Бакуліна має стосунок до розслідування кримінальної справи проти депутата і колишнього голови Нафтогазу.

Щоправда у серпні 2018-го, коли на кошти наклали арешт на виконання рішення українського суду. На рахунку залишилося тільки $329 тис., 28 тис. євро, 518 тис. єн і цінні папери вартістю близько $4 млн.

Торік навесні Бакуліна оголосили в розшук. Його підозрюють у привласненні і розтраті майна, участі у злочинній організації та відмиванні грошей.

Share