Неймовірно! Прикордонники не пустили російських артистів, а СБУ, навпаки, наказала охороняти їх від «націонал-патріотичних активістів»

СБУ попросила поліцію охороняти гастролі російських акторів від українських активістів

СБУ не побачила причин не пускати на гастролі в Україну російських акторів, які раніше відвідували тимчасово окупований Крим. А запорізькій поліції спецслужба направила лист, в якому рекомендувала… посилити їхню охорону.

Йдеться про гастролі російських акторів Марата Башарова, Сергія Колесникова та Лариси Удовиченко.

Вони раніше виступали в окупованому РФ Криму. Однак не дивлячись на це, в СБУ заявили, що у них немає підстав для недопуску зазначених осіб для участі в гастрольних заходах на території України.

Про це йдеться в листі СБУ, який опублікував Цензор.НЕТ.

В іншому листі СБУ запропонувала поліції в Запорізькій області посилити заходи безпеки під час театральної вистави за участю Башарова, Колеснікова й Удовиченко через «негативний суспільний резонанс серед активістів націонал-патріотичних громадських структур Запоріжжя».

Нагадаємо, у 2017 році Верховна Рада прийняла закон, який зобов’язує організаторів гастролів інформувати СБУ про запрошення російських артистів.

Організатори заходів мають надіслати спецслужбі запит на отримання інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у гастрольному заході.

Згодом у Одесі місцеві патріоти самі склали список акторів, яким не бажано гастролювати в місті через зв’язки з країною-агресором. Серед них як українські актори, що їздять в РФ, так і російські, що гастролювали по тимчасово окупованим територіям.

Акторам Сергію Колєснікову, Ларисі Удовиченко та Андрію Бутіну заборонили в’їзд до України. Сталось це в аеропорту Запоріжжя, куди росіяни прилетіли з гастролями.

Як повідомляє місцевий сайт 061.ua, артисти летіли до України з Польщі. Гастролери хотіли перетнути кордон, сівши на рейс «Варшава – Запоріжжя».

Однак під час паспортного контролю представники російського шоу-бізнесу не змогли пояснити мету свого візиту. Окрім цього, один з артистів відвідував Крим після окупації, що зафіксовано у базі даних прикордонників.

ю Криму. Прикордонники відмовили йому у перетині кордону, а також довели рішення про заборону в’їзду на територію нашої держави і проставили відмітку в паспортному документі. Ще троє росіян не змогли пояснити доцільності та мети свого перебування в Україні», – йдеться в офіційній заяві Держприкордонслужби.

За даними місцевих ЗМІ, актори Сергій Колєсніков, Лариса Удовиченко та Андрій Бутін повинні були виступити на сцені запорізького театру.

Гастролери привезли до міста спектакль «Ідея Фікс», прем’єра якого мала відбутись 19 січня. Супроводжував акторів їхній менеджер, якому також відмовили у праві на в’їзд в Україну.

Наразі спектакль скасували. Окрім Запоріжжя, гастролери мали відвідати Одесу, Полтаву та Київ.

Цікаво, що у постановці мав брати участь скандальний актор Марат Башаров. Чоловік неодноразово відвідував окупований півострів та публічно підтримував агресивну політику Кремля.

У перші дні публікації анонсу активісти виступили проти таких гостей з РФ. Люди вимагали заборонити спектакль «Ідея Фікс» та анонсували акції протестів і блокування театрів.

Ймовірно, через це Марат Башаров відмовився від поїздки до України.

Share