Неймовірно! В УПЦ МП назвали Росію… державою-агресором, засудили анексію Криму і воєнні дії РФ на Донбасі

У колишній УПЦ МП назвали РФ державою-агресором і поки відмовилися змінювати назву церкви.

Речник Московського патріархату запевняє, що УПЦ МП є самокерованою.

Речник колишньої УПЦ МП архієпископ Климент повідомив, що юридичний відділ Київської митрополії колишньої УПЦ (МП) аналізує законопроект Ради про перейменування церкви та заявив, що в них немає центру керування в державі-агресорці.

Про це він розповів в ефірі «Радіо Свобода».

У колишній УПЦ МП заявили, що не бачать підстав змінювати свою назву Климент наголосив, що поки юридичний відділ не проаналізує законопроект, назву церкви не змінюватимуть, адже вона самокерована без центру в жодній іншій державі.

«Ми поки що не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах.

У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою.

У нас не те, що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр», — сказав він.

Архієпископ додав, що в колишній УПЦ МП чітка позиція щодо питань Донбасу і Криму.

«Ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, що засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала у тому числі і керівника російської держави припинити цю агресію?

УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України», — заявив він.

Раніше Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.

Відповідно до цього документа, релігійна організація, центр управління якої розташований в країні-агресорі, повинна у своїй назві повністю відтворити статутну назву організації, до якої належить.

Також можливе додавання слів «в Україні» або ж зазначення свого місця в структурі цієї релігійної організації.

Share