«Немає ні політичних навичок, ні чітких намірів»: Захід уперше висловлює стурбованість діями Зеленського. Підтримка українців теж стрімко падає

Financial Times: Захід стурбований щодо Зеленського

Попереду у Володимира Зеленського тяжкий шлях, пише оглядач Financial Times Тоні Барбер і додає, що попри підтримку, у західних партнерів та МВФ з’являється стурбованість щодо долі реформ в Україні.

«Західні країни і досі доброзичливо ставляться до Зеленського, але це відчуття змішалося з відчуттям перестороги щодо того, чи має він політичні навички та чіткий намір стати дійсно тим реформатором, якого Україна потребує з 1991-го року», — пише автор.

Серед факторів, що викликають стурбованість на Заході, оглядач видання називає відставку голови НБУ Якова Смолія, кримінальні справи, відкриті проти Петра Порошенка та звільнення низки високопосадовців.

Серед них — експрем’єр-міністр Олексій Гончарук, колишні міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов і генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Усіх їх Financial Times називає «поважними реформаторами».

Був у діяльності президента й певний прогрес, зазначає автор матеріалу Тоні Барбер. Це, зокрема, закон про ринок землі та ринок енергетичних послуг.

Положення Зеленського ускладнює пандемія, що негативно позначилася на економіці країни, та конфлікт на Донбасі, який, попри обіцянки, досі не завершено.

Рішучі зміни у напрямку до впровадження реформ стануть сигналом для партнерів Києва у США та Європі і посилять їхню підтримку країні у збройному конфлікті з Росією, вважає оглядач видання.

В тойже час і більше половини українців незадоволені роботою Володимира Зеленського на посаді президента, свідчить свіже опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Водночас Зеленський все ще має найкращі показники підтримки виборців серед інших можливих кандидатів на президентське крісло.

Роботою президента Володимира Зеленського задоволені 36% опитаних, тоді як повністю або частково незадоволені — 56%.

Це вже є тенденцією. Наприкінці червня, за даними КМІС, кількість людей, які не схвалювали його дії та заяви вперше перевищила відсоток людей, які його підтримували.

Також, за даними нинішнього опитування «Рейтингу», українці незадоволені роботою й інших владних інституцій.

Зокрема, діяльністю голови Верховної Ради Дмитра Разумкова задоволені 24% респондентів, незадоволені — 56%, а роботу прем’єр міністра Дениса Шмигаля схвалюють 12% опитаних, а 62% не схвалюють.

Загалом же 19% респондентів вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, тоді як 68% опитаних думають протилежне.

При цьому 60% респондентів вважають, що за останні пів року економічна ситуація в Україні погіршилася, 25% ніяких змін не помітили, а покращення відчули 8%.

Водночас Володимир Зеленський зберігає найкращий президентський рейтинг — за нього готові проголосувати 23% українців.

Другий рейтинг має Юрій Бойко (11,5%), а на третьому місці був би Петро Порошенко (10,4%).

Також до п’ятірки лідерів президентської гонки, якби вона проходила зараз, увійшли Юлія Тимошенко (7,2%) та Ігор Смешко (4,7%).

Серед партій лідером залишається «Слуга народу» — за цю політсилу проголосували б 20,7% від всіх опитаних.

На другій сходинці ОПЗЖ — 12,3%.

Далі йдуть «Європейська солідарність» (10,6%) і Батьківщина (7,9%).

Опитування пройшло 15-20 липня в усіх регіонах, крім анексованого Росією Криму та непідконтрольних районах Донбасу.

Опитано 2 тис. респондентів. Похибка дослідження — не більше 2,2%.

Share