Несподівана новина: Китай прагне отримати українські технології для оновлення своєї армії. Радіти чи ні?

Китай прагне отримати українські технології для оновлення своєї армії, — Washington Post

Китай проводить економічну експансію в Україні й наступного року може стати найбільшим торговельним партнером для Києва

Про це пише видання The Washington Post, повідомляє Еспресо.

За інформацією видання, це сталось внаслідок агресії Кремля в Україні та відмови українських підприємств від співпраці з Росією.

Інвестори зі США і ЄС не поспішали заповнити цей економічний вакуум й пожвавити співпрацю з Києвом, а от Пекін побачив у цьому нові можливості й почав вибудовувати добрий імідж серед українців, пишуть журналісти, зокрема подарувавши Україні машини для швидкої допомоги та рятувальників, медичне обладнання та інвестуючи в інфраструктуру.

Позитивно про тісніші економічні зв’язки із Китаєм відгукується й новий президент України Володимир Зеленський.

У травні він зустрівся із послом Китаю.

Одним із підприємств, які співпрацюють з Піднебесною найбільше, стала компанія «Мотор Січ» — лідер з виробництва і ремонту двигунів для літаків та вертольотів.

Як пише The Washington Post, Китай не лише став основним замовником для запорізького підприємства, купивши торік продукції виробника на 450 мільйонів доларів, а й має 25% акцій «Мотор Січ».

Крім того, Пекін уклав із авіавиробником угоду про будівництво заводу у Китаї, для чого туди запросили понад тисячу українських інженерів із родинами. Для них там планують побудувати окреме містечко — з українською церквою та дитячим садком.

Таким чином й відбувається «витік мізків» з України, нагадує видання. Про цю проблему під час своєї кампанії говорив Володимир Зеленський, а у своїй інавгураційній промові він закликав українських емігрантів повернутись в Україну.

Тим часом, американська сторона, пише видання, не надто задоволена такою тісною співпрацею. «США не виступають проти економічного і технологічного розвитку Китаю законними шляхами», — прокоментували у держдепі.

Видання нагадує: економічний стан України не дозволяє мислити стратегічно, тож будь-яких інвесторів тут лише вітають.

Однак, рано чи пізно Київ постане перед вибором: «Україна не може вічно проводити економічну інтеграцію з Китаєм, рухаючись при цьому на Захід».

Share