Несподівано! Не чекаючи інавгурації до Зеленського летить перший закордонний візитер. У міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд є пропозиція для нового президента

 

Після сьогоднішньої зустрічі Клімкіна із Зеленським звільняється посада міністра закордонних справ України.

Судячи з його заяви, міністр наївно розраховує залишитися хоча б радником при Зе чи попрацювати в АП. Але він задовго виконував вказівки Порошенка, написав на своїй сторінці у ФБ журналіст-міжнародник Василь Зоря.

Швидка на підйом Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади українського походження, першою з закордонних гостей прилітає зустрітися з новим президентом. У своєму стрімкому стилі, навіть не чекаючи інавгурації — потім може бути пізно. Навіть при шаленому дефіциті кадрів в новій адміністрації.

Мета її візиту на тижні — запропонувати Зе наступного кандидата на посаду міністра МЗС (або ще — керівника зовнішньополітичного управління АП).

А саме — нашого гарного знайомого Андрія Шевченка, посла України в Канаді, колишнього нардепа і журналіста. Не виключено, що Андрій буде супроводжувати її за протоколом. Класичні знайомини.

Насправді це був би вдалий вибір.

Не бюрократ, креативний, із широким кругозором, харизматичний, із характером. У міністерстві про нього теж поважної думки. Якщо вдасться, то за зовнішню політику України можна не хвилюватися.

Фріланд планує зустрітися з Порошенком і Зеленським цього тижня в Києві.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає «Європейська правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, плануються зустрічі Фріланд з чинним президентом України Петром Порошенком і обраним главою держави Володимиром Зеленським.

Також у міністра закордонних справ Канади пройдуть зустрічі в МЗС України і в українському парламенті, зокрема з головою Верховної ради Андрієм Парубієм, а також з представниками громадянського суспільства.

Share