Невже? Проти кума Путіна Медведчука відкрили кримінальну справу за держзраду. Довго чекали… Аби не вийшло, що багато грому, та мало дощу

Лідер руху «Український вибір» і член опозиційної платформи «За життя» знаходиться під слідством у справі про держзрадуі.

Про це в Facebook написала прес-секретар ГПУ Лариса Сарган, передає «Діалог.UA».

«5 лютого 2019 року Генеральною прокуратурою України за зверненням народного депутата Тетерук Андрій до ЄРДР внесені відомості про вчинення Медведчуком В.В. кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.110 КК України та ч.1 ст.111 КК України.

Глава проросійської організації «Український вибір – право народу» і глава політради партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в м. Києві, заявивши про необхідність утворення так названого «автономного регіону Донбас» з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.

Його план–концепція передбачає утворення на Донбасі автономного регіону «Донбас» у складі України. Він вважає, що такі домовленості по статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва.

Враховуючи, що відповідно до ст.1 Конституції України, Україна є унітарною державою, територіальний устрій закріплено у ст.133 цього Закону, а також те, що Російська Федерація шляхом забезпечення самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (ДНР, ЛНР) живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі і інформаційної підтримки.

За таких обставин, в діях Медведчука В.В. вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (Державна зрада).
Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України (ст.133), якою передбачено Донецьку та Луганську області, як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави.

На даний час існує реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України. А тому заклики, проголошені на партійному з’їзді (ідеальна сукупність, коли одні і ті ж дії особи складають відповідальність за двома статтями КК України, двома складами злочинів).

В даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої.

Зокрема, в діях Медведчука В.В. містяться склади злочинів, передбачені ч.1 ст.110 КК України, а саме: умисні дії, вчинені з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, тобто публічні заклики, а також ч.1 ст.111 КК України – державна зрада у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України за підслідністю.

Користувачі соцмереж відгукнулися на цю новину дуже емоційно:

«…А от цікаво що Росія надає людські (до Закарпаття направляють з/через ДНР/ДНР ) та матеріальні ресурси (скраплений газ, нафтопродукти, … та тому подібне) Медведчуку, які він використовує на диверсійну-«політичну» діяльність -.фінансує партії «платформи» та організації … діяльність на розкол України, відокремлення українських областей»…

«…Дуже обережно ставлюся до ціїє новини. Тримаю кулаки,щоб нарешті це вдалося, але не виключаю зойки від «Траспаренсі» та «Гондонів без кордонів» за «палітічєскоє прєслєдованіє». Коцабу таким чином і звільнили, хоча той був звичайним журноглістом. Але пора вже на них дещо покласти, як це давно зробив Ізраїль».

«…Посадити кума Путіна — Медведчука за державну зраду — це був би справді сильний крок, але він, навіть, не Насіров. І в нього набагато більше магічних предметів ніж ковдра-чарівниця. От коли його внесуть до бази «Миротворця», тоді я повірю, що він може сісти, хоча не факт».

Share