«Ні ухилятись від битви не можна, ні самому битви шукати. Тоді й перемога буде славнішою»: Сьогодні день святого Іоана Златоуста. Він усе знав про нас

Навряд чи знайдуться справжні християни, які не читали послання і повчання Святого Йоана Золотоустого.

Цитати його допомагають пізнавати потаємну суть Священного Писання, відповідають на релігійні та буттєві питання, дають підтримку вірує в хвилини сум’яття і затверджують його у Вірі.

Цей чоловік, який володів невгамовною енергією, жагою пізнання і різноманітними даруваннями, залишив після себе колосальну творчу спадщину.

  • Кожен, хто доброчинства тримається, не може без багатьох ворогів бути.
  • Люди, осипані дарами щастя, схожі на перевантажені кораблі, яким більше від інших загрожує небезпека потонути.
  • Ні ухилятись від битви не можна, ні самому битви шукати. Тоді й перемога буде славнішою.

Богослов і філолог, великий тлумач Писання і філософ, блискучий оратор і вчитель, захисник знедолених і викривач розбещеність – всі ці таланти поєднувалися в Івана Златоусті. Цитати, вислови і трактати Іоанна і сьогодні як ніколи актуальні і сучасні. Не дивно, що в Православ’ї він шанується як один з трьох Вселенських Святителів. 26 листопада Православна Церква урочисто згадує святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського

Святителя Іоанна вважають небесним покровителем вчених, усіх церковнослужителів, богословів, апологетів, місіонерів.

26 листопада православні християни шанують Вселенського вчителя, святителя Іоанна Златоуста. Він був дуже грамотним, красиво говорив і тлумачив Святе Письмо. У народному календарі день називають просто Іван Златоуст, інформує UkrMedia.

Обряди й традиції цього дня

За слов’янськими повір’ями на Златоуста природа завмирає в очікуванні справжньої зими, будь-які дерева, кущі, квіти перестають рости. Навіть приказку в народі склали: «На Златоуста все поле пусте».

У день Златоуста добре починати подорожі, вони будуть особливо успішними.

А ще 26 листопада вважається вдалим днем, щоб лікувати дітей з дефектами мови і повести їх до цілителів, знахарів або логопедів.

На Златоуста не можна лаятися, судити інших, брехати, і вже тим більше лихословити. Хто порушить цю заборону, може потім не молитися Богові і не звертатися з проханнями, він їх все одно не почує.

Сьогодні доведеться відповідати за обмани і несправедливі вчинки.

Брехню не даремно називають універсальним гріхом, адже в ній винне все людство. Люди брешуть і в дитинстві, і в зрілому віці, і в старості. Одні це роблять без приводу, інші ніби, спонтанно або навмисно.

При цьому всі ми знаємо, що брехати — це погано, але періодично брехливі слова з наших вуст все-таки злітають.

В теорії все просто — не треба брехати. Тому й у Біблії написано: «Будь-якому брехунові закритий доступ до спілкування з Богом».

Для Господа кожен обман — це гріх і він повинен бути покараний.

Прикмети

Якщо в ніч на Іоанна Златоуста яскраво на небі мерехтять зірки, погода вдень буде сніжна і вітряна.

Вдень 26 листопада розігралася снігова буря, вночі чекайте морозу.

В цей день будь-які опади, будь то дощ або сніг — провісники доброго врожаю в наступному році.

Share