Нова магнітна буря накриє Землю у неділю

Завтра, 4 лютого, сильні магнітні бурі знову потурбують нашу планету. Сонячний вітер, який пролився у сонячній атмосфері, найближчим часом досягне магнітного поля Землі

Магнітна буря накриє Україну в неділю, 4 лютого. Окрім цього, спостерігачі за полярним небом повинні бути уважними до появи північного сяйва у ці вихідні, оскільки це явище традиційно «супроводжує» геомагнітні бурі, пише Gismeteo.

У свою чергу, як повідомляє прес-служба Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США NOAA, сильна магнітна буря очікується ввечері 4 лютого внаслідок очікуваного надходження нової порції високошвидкісного сонячного вітру. Завтра вдень і вранці 5 лютого українців потурбують слабка і помірна магнітні бурі.

Магнітні бурі суттєво впливають на магнітосферу Землі. Сонячні спалахи викидають в космос швидкі потоки плазми, що досягають орбіти нашої планети протягом декількох днів — якщо в цей момент планета виявиться на їхньому шляху, плазма бомбардує її зарядженими частинками. Тому сильна магнітна буря 4 лютого може привести також до збоїв в роботі електроніки, систем навігації та зв’язку, які використовують орбітальні апарати.

Нагадаємо, сильні магнітні бурі трапляються близько 200 разів за сонячний цикл, який триває 11 років (тобто більше 18 разів на рік). Наслідком магнітної бурі може бути короткочасний збій GPS-навігації та низькочастотної радіонавігації.

Сонячним вітром, посилений вплив якого зараз відчуває Земля, називається потік плазми, який безперервно випливає з атмосфери Сонця в усіх напрямках і заповнює собою всю Сонячну систему. Найбільш швидкі потоки сонячного вітру випливають з найбільш холодних ділянок сонячної корони, які називаються корональними дірами. Так як корональні діри часто «живуть» по кілька обертів Сонця (тобто по кілька місяців), то продуковані ними швидкі потоки вітру також є стабільними утвореннями. Деякі з них за цей час атакують Землю кілька разів — при кожному повороті Сонця до Землі відповідною стороною. Магнітні бурі, що виникають при таких ударах, є повторюваними — вони розділені кроком у 27 днів, що збігається з періодом обертання Сонця.

Джерело: Ракурс

Share

One Comment

  1. Rona Amsler

    I just want to tell you that I’m very new to blogging and honestly loved your website. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You surely have fantastic articles and reviews. Cheers for revealing your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.