Нова символіка нового війська: свячені ножі Холодного яру

93-а окрема механізована бригада Збройних сил України, яка базується у Дніпрі, отримає почесне ім’я «Холодний Яр», нові шеврони та бойовий прапор.

Про це повідомиляється на сторінці Facebook військової бригади.

«Після завершення всіх юридичних процесів та підпису президента, 93-а окрема механізована бригада з гордістю нестиме назву і символи Холодного Яру, та довершить справу визволення Української землі від московської окупації», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перейменування 93-ї бригади є ще одним кроком на шляху декомунізації Збройних Сил України.

Холодний Яр – історичний лісовий масив на території Черкаської області.

У 30-х роках XVIII століття в Холодному Яру була організована Холодноярська Січ. Цей ліс на десятки років став головною базою гайдамаків.

У 1918 році на Чигиринщині з центром у Холодному Яру діяли загони, які боролися проти денікінців (революційний комітет «Чигиринська республіка» під проводом Свирида Коцура), і повстанські загони прихильників УНР, що вели боротьбу проти радянської влади.

У 1920-22 роках у Холодному Яру діяли повстанські загони отаманів Завгороднього, Петренка, Хмари, Ламайярмо, Нагірного, Деркача та інших. Відстоюючи незалежну Україну, організувавши за козацьким принципом повстанські загони під керівництвом отаманів, холодноярці під гаслом «Воля України — або смерть» з 1918 по 1922 роки утримували незалежність самопроголошеної Холодноярської Республіки.

Як повідомлялось раніше — Президентському полку надали ім’я Богдана Хмельницького.

Share

One Comment

  1. Kasi Sarwinski

    I simply want to tell you that I’m all new to blogs and definitely savored your blog site. Probably I’m going to bookmark your website . You amazingly have really good stories. Many thanks for sharing with us your web page.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.