Обережно, міни! Обережно, байдужість, цинізм, лицемірство: Бойовики не ховають своїх убитих, а залишають поряд з мінами

Бійці помітили ворожу міну і без зволікань знешкодили її. Проте не це приголомшує.

Сім тіл та дві ліві ноги (!) знайшли українські бійці, вперше потрапивши на цю відвойовану позицію.

Військових вразив не сам факт цієї знахідки (адже війна і смерть міцно пов’язані), а стан та розташування самих тіл. Армійці стверджують, що деякі трупи ворогів мали такий вигляд, наче лежали тут уже давно, пише Анастасія Корнійчук на ФБ-сторінці Фонду «Повернись живим».

«Складалося враження, – в один голос кажуть наші захисники, – що з точки вівся вогонь, а поруч не перший день лежало мертве тіло «братушані».

Здається, що ця війна вже нічим не здатна здивувати. Але такі речі просто не вкладаються в голові. І могла б навіть закрастися думка, чи не вигадки все це, якби тобі це не розповідали люди, яким по-справжньому довіряєш.

А тепер згадайте, як у нас…

Ми чуємо про загиблих спочатку без імені. «Господи, сьогодні ще один! Чи два…». Потім бачимо їхні обличчя на світлинах. Ми плачемо, зустрічаємо «вантаж-200», прихиливши коліно, ховаємо з почестями, заносимо в Книгу пам’яті, вшановуємо ударом дзвону кожного полеглого в меморіальному комплексі на території Міноборони в річниці загибелі…

Прірва між нами і тими, хто окупував Донбас, настільки велика, що годі й говорити.

Судячи з документів семи бойовиків, знайдених на цій позиції, тільки один був місцевим. Інші шестеро – росіяни. Щонайменше один із громадян РФ – кадровий військовий.

І поки одні в безпечних та комфортних умовах роздумують над новинами, інші гідні сини своєї країни, ризикуючи життям, тримають над Україною мирне небо.

Та іноді захоронюють сім тіл і дві ліві ноги. Бо ми – люди.

А вони… Вони ті, хто навіть не забирає своїх загиблих, скількі б наші не пропонували зробити це…

Share