Один з перших у списку кaтiв: Ігор Безлер — від крадіжок огорож і пам’ятників на цвинтарях Горлівки, до тopтyp і нeлюдcькux кaтyвaнь українських вояків. Нехай боїться і вдень, і вночі

Ігор Безлер – вовк-одинак, сім’ї немає. Відомий як «Бес». Після демобілізації приїхав в Україну. Працював у комунальному підприємстві ритуальних послуг «Простір» міста Горлівка, з якого був звільнений в 2012 році за розкрадання огорож і пам’ятників, а також за вимагання грошей у літніх людей за місце на цвинтарі.

Працював начальником служби безпеки кандидатів у народні депутати України від команди Шахова, про це написала журналіст Тетяна Ковтун на своїй сторінці у Facebook.

Луценко заявив про готовність завершити розслідування в провадженні щодо бойовика Безлєра
Глава ГПУ заявив, що справа Безлєра складається із 20 томів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що його відомство готове в короткий термін завершити кримінальне провадження щодо ватажка бойовиків терористичної організації «ДНР» Ігоря Безлєра та передати його на ознайомлення, а потім – до суду.

Про це в середу, 20 лютого, повідомила прес-секретар глави ГПУ Лариса Сарган, пише Тиждень.

«У вказаному провадженні 15 січня цього року складено повідомлення про підозру громадянину Російської Федерації Ігорю Безлєру у вчиненні злочинів, передбачених статтями 146, 437, 438.

Це все – воєнні злочини. Того ж дня повідомлення про підозру разом з повістками про виклик направлено Безлєру міжнародною кур’єрською службою.

«Слідством встановлено, що в місті Горлівці ватажок незаконного збройного незаконного формування терористичної організації «ДНР» Безлєр влаштовував справжні катівні.

Захоплені Безлєром та підлеглими йому бойовиками військовослужбовці Збройних Сил України, працівники правоохоронних органів та цивільні особи зазнавали жорстоких тортур, а окремі з них були вбиті.

Полонені утримувалися в непридатних для цього приміщеннях, отримували обмежену кількість харчів і води. Були позбавленні можливості для нормального справляння фізіологічних потреб та отримання медичної допомоги», – розповів Луценко.

За його словами, згідно з наявними показами допитаних потерпілих, які утримувалися в захоплених будівлях Горлівки, вони були очевидцями та самі зазнавали так званих «допитів» зі сторони особисто Безлєра та його підлеглими.

«Таких методів нелюдського катування як прострілювання ніг з вогнепальної зброї, ламання кісток молотками, удушення, зняття скальпу з шкіри голови, кастрації, використання електричного струму, розпечених паяльників та іншого.

Один з потерпілих був очевидцем розстрілу бойовиками під командуванням Безлера більше 30-ти полонених у дворі Горлівського міськвідділу внутрішніх справ.

Підлеглі Безлєра бойовики чеченської національності щовечора шикували полонених і розстрілювали кожного п’ятого.

Полонених змушували під погрозою розстрілу ходити по замінованому полю, в результаті чого на мінах загинули десятки осіб.

Вони підвішували полонених і заживо знімали з них шкіру, змушуючи при цьому інших полонених за цим всім спостерігати, потім розчленовувати і запаковувати у поліетиленові мішки тіла закатованих бранців», – додав глава ГПУ.

 

Share