«Ой, сонечко ясне, невже ти втомилось? Чи ти розгнівилось? Іще не лягай!» Відійшла у вічність знаменита українська співачка Діана Петриненко

Смерть української співачки: в мережі нагадали відому пісню Діани Петриненко.

В мережі пригадали відому пісню у виконанні знаменитої української співачки Діани Петриненко, що померла у суботу, 17 листопада, у 88-річному віці.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це нагадала на власній сторінці у Facebook синоптик Наталка Діденко.

Пісня “Тихесенько вечір на замлю спадає” з фільму-концерту “Вечірня пісня”, яку виконувала Діана Петриненко у супроводі хору студентів Київської консерваторії, знайома багатьом поколінням українців – вона була візитівкою телепередачі “Вечірня казка” на українському телеканалі УТ-1 і колисковою для мільйонів українських малюків.

Нагадаємо, 17 листопада померла знаменита українська співачка Діана Петриненко. Талановита українка в кінці 50-х була солісткою Державної академічної хорової капели УРСР “Думка”.

Потім стала солісткою Київської філармонії. У 1970 році співачці було присвоєно звання народної артистки УРСР. Через п’ять років вона удостоїлася звання народної артистки СРСР.

Знаменита співачка з успіхом гастролювала багатьма країнами світу, їй аплодували прихильники в США, Канаді, Франції, Італії, Нідерландах, Японії, Фінляндії, соціалістичних країнах.

Її лірико-колоратурне сопрано підкорило сотні тисяч шанувальників камерної та оперної музики по всьому світу.

Діана Петриненко — лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1972). Її лірико-колоратурне сопрано підкорило сотні тисяч шанувальників камерної та оперної музики по всьому світу.

У репертуарі співачки були не тільки оперні арії, але і романси, українські народні пісні.

Родом вона з Білоусовки Черкаської області. Її син Тарас Петриненко — відомий співак, автор пісні «Україно», яка стала неофіційним гімном країни.

Share