Оприлюднені імена українських зірок, які не платять податки. Серед них і московські «біженці», що інколи декларують прибуток розміром… у декілька гривень

«Напевно, забули через гастролі»: оприлюднені імена українських зірок, які не платять податки.

Про це в Facebook пише начальник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Євген Бамбизов.

Виявилась цікава картина.

З одного боку, зірок, які вчасно і чесно платять податки, можна називати довго: це й Потап, і МОНАТИК, і Тіна Кароль, і Климентій Скрипніков, і Олег Винник, і Констянтин Меладзе – список складається з понад 200 відомих імен…

Ними разом задекларовано доходи у сумі понад 416 млн грн та узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб 44 млн грн і ще 5 млн грн — військового збору.

Значна кількість улюбленців публіки обліковується як суб’єкти підприємницької діяльності, застосовуючи спрощену систему оподаткування.

Отже, саме особи, що здійснюють артистичну, мистецьку та театральну діяльність, виявилися декларантами-чемпіонами: ними задекларовано понад 127 млн грн доходу, – це понад 6 млн грн надходжень єдиного податку.

Рекордсменами у особистому заліку стали два відомих ведучі, які отримали минулоріч найбільші суми доходів: 158 та 26,9 млн грн. Серед співаків рекорд – 11,8 млн грн.

В той же час – попри свій яскравий позитивний імідж, наші зірки на практиці далеко не завжди виступають зразковими платниками податків.

Нерідко взагалі забувають, що є такими ж самими декларантами доходів, як і їхні глядачі. Або ж — декларують відсутність доходів чи зовсім незначні суми (наприклад, декілька сотень чи навіть – декілька грн).

Часто забувають про доходи, отримані за кордоном.

Імен для прикладу – купа. Анна Сєдокова, Ані Лорак, DZIDZO, Камалія, Андрій Хливнюк (фронтмен групи «Бумбокс»), ПОЗІТІВ (Время и Стекло), Марія Яремчук, Амадор Лопес, а також – цьогорічна претендентка на право представляти Україну на «Євробаченні-2019» MARUV та її суперниці у Нацвідборі на конкурс Tayanna та О. Зарицька (KAZKA), зірки спорту В. Ломаченко, Е. Світоліна, О. Усик – та багато інших загальновідомих персон.

Складається перше враження: творча діяльність значної кількості наших знаменитостей – це суворий шлях безсрібника, що супроводжується мало не аскетичним засобом життя та звичкою давати благодійні концерти – ніяк інакше.

В той же час імена цих артистів, спортсменів та ведучих встигли вивчити навіть ті, хто мало цікавиться популярної культурою чи спортом. Бо звучать щоденно.

При цьому самі знаменитості виглядають цілком забезпеченими людьми й ведуть відповідне публічне життя. А чисельні ЗМІ, що слідкують за їхньою творчістю та кар’єрою, регулярно публікують інформацію про гонорари, статки та придбання чергової нерухомості або авто.

Знов-таки – лише декілька прикладів. За даними відкритих джерел, до яких ми звертаємося при аналізі ситуації з кожним з декларантів, наші популярні співаки – такі, як вже згадані DZIDZO, Андрій Хливнюк, KAZKA, Tayanna, MARUV, а також Ольга Полякова, Рожден (Анусі Рожден), Макс Барських та інші – активно концертують та отримували й отримують цілком відчутні доходи від своєї артистичної діяльності. Що й не дивно.

Скажімо, співачка Ірина Федишин протягом року відпрацювала понад сотню концертів, а вже згаданий Макс Барських дав по Україні та в турне по 15-ти країнах світу 250 виступів.

В цілому, згідно з чисельними публікаціями, статки улюбленців публіки у більшості своїй формуються з коштів (переважно – готівкових) від виступів на корпоративах та доходів, отриманих за кордоном.

Причому розцінки за участь у концертах та вечірках варіюються в коридорі 5-50 тис. доларів або євро за вечір.

Слід зазначити, сьогодні добрий приклад артистам та спортсменам можуть продемонструвати якраз самі громадяни. Цьогорічна кампанія декларування вражає своїми результатами. Нагадаю лише, що загальна сума задекларованого українцями доходу майже наполовину перевищила показник минулого року, піднявшись з 57,5 млрд грн у 2018-му до 83,6 млрд грн зараз.

Тож – саме час зіркам підтягуватись до власної публіки. До речі, нагадаю: ті з них, хто забув чи не встиг задекларувати іноземні доходи, мають ще таку можливість до кінця року.

Share