«Орди Батия» посунуть на Київ? У білоруській частині Чорнобильської зони місцеві помітили багато солдатів і військової техніки РФ. Готуються до наступу?

Хочуть взяти Київ? Війська Росії помітили в Чорнобильській зоні.

У мережі з’явилася інформація про те, що в білоруській частині Чорнобильської зони відчуження наразі перебуває багато солдатів і військової техніки Росії.

Ці службовці заявляють місцевим жителям, що їх завдання – швидко зайняти Київ.

Про це у своєму Facebook повідомив волонтер і активіст Володимир Мартинюк, пише Обозреватель.

«Щойно розмовляв із жителем Іванківського району, який проживає поруч із кордоном з Білоруссю. Стверджує, що в білоруській частині Чорнобильської зони зараз повно солдатів і техніки армії РФ.

Спілкуючись з українцями, які традиційно ходять через кордон у Білорусь, ці військові заявляють, що їх завдання – швидко зайняти Київ», – написав він.

«Стверджують, що до Нового року вони нас, тобто Україну «зроблять».

А зараз вони, схоже, чекають поки українців «зроблять разом» партії Зеленського і Медведчука», – продовжив розповідь Мартинюк.

За словами Мартинюка, місцеві стверджують, що військові постійно тренуються «ламати» кордон України. При цьому, всі вони здебільшого якути чи буряти, тому з білорусами їх не сплутати.

«Орда Батия знову під стінами Києва – і чекає поки їй відкриють ворота», – підсумував волонтер.

«Наразі факт присутності російських військ у північній межі України на білоруській частині Чорнобильської зони відчуження вже перевіряється», – повідомила в Facebook 61 окрема піхотна єгерська бригада.

Уточнюється також, що інформація доведена до командування всіх рівнів.

«У разі підтвердження 61 опебр готова за лічені години приступити до оборони України на вказаній ділянці україно-білоруського кордону і дати гідну відсіч агресору», – йдеться в повідомленні.

У той же час Міністерство оборони Білорусі спростувало інформацію про наявність російських військ на білоруській частині чорнобильської зони відчуження.

Зі спростуванням оборонне відомство виступило в своєму Telegram-каналі.

«Розповсюджувана в мережі інформація про нібито «присутність військ РФ на білоруській частині чорнобильської зони відчуження «не відповідає дійсності», – заявили в Міноборони.

В Україні вже не раз висловлювали занепокоєння ймовірністю того, що війська Збройних сил Росії можуть бути використані як сили вторгнення в разі рішення Кремля почати широкомасштабну воєнну інтервенцію в Україні, зокрема й діючи з території Білорусі.

61-а окрема піхотна єгерська бригада в її нинішньому вигляді була сформована відповідно до спільної директиви Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних сил України від 25 квітня 2019 року: тодішня 61-а окрема піхотна бригада Корпусу резерву була переведена до бойового складу як 61-а окрема піхотна єгерська бригада з головною метою посилення оборони України на північному кордоні.

Підрозділи бригади призначені для ведення бойових дій у лісовій і болотистій місцевості і комплектуються лише військовослужбовцями контрактної служби, які мають досвід бойових дій або цивільна діяльність яких має спорідненість зі специфікою бригади (мисливці, єгері, співробітники лісових господарств), повідомляло тоді командування бригади.

Share