ОРДЛО таки отримають додаткові повноваження після нормандського саміту: «Але загрози цілісності України не буде». Нас вважають лохами?

У Зеленського готові до змін Конституції після нормандського формату.

Команда Володимира Зеленського готова провести конституційну реформу після саміту «нормандської четвірки», який відбудеться 9 грудня у Парижі.

Помічник президента Андрій Єрмак заявив, що зміни обмежать питанням децентралізації, в тому числі щодо окупованих територій Донбасу, пише «Європейська правда».

За словами Єрмака, ця вимога буде виконана, оскільки вона передбачена мінськими домовленостями в частині децентралізації.

Про жодну федералізацію не йдеться, – наголосив Єрмак.

Помічник Зеленського пояснив, що зміни Конституції, про які йдеться, будуть стосуватися передачі частини повноважень на місця, але будуть також певні положення, які стосуються ОРДЛО.

Окремі райони Донецької та Луганської області можуть отримати додаткові повноваження.

Але це ніколи не означатиме, що це буде федералізація чи якась автономія. Територіальна цілісність не обговорюється – це все територія України.

Це межа між РФ і України, де є наші прикордонники і під контролем України, – додав Єрмак.

Він висловив впевненість, що це не нестиме загрози цілісності України.

Ермак також вважає, що склад представників ОРДЛО у Тристоронній контактній групі в Мінську треба або змінити, або розширити. Теперішні переговорники не відображають цілісної позиції мегшканців окупованих територій.

Річ у тім, що раніше на цих територіях жили 6 мільйонів людей, а зараз там мешкають 1,5 мільйони.

Нову ідею, яку Україна хоче запропонувати для учасників мінського процесу, озвучив помічник президента України Андрій Єрмак на зустрічі у Лондоні, передає «Європейська правда».

Мінські домовленості, які мають виконувати Росія та Україна передбачають консультації із представниками окупованих територій.

Ми хочемо, щоб представниками територій були люди, які мають зв’язок, мають прописку, нерухомість – тобто мають юридичну прив’язку щодо того, що вони мажуть представляти ці території. Ми хочемо, щоби це були люди добре відомі на Донбасі, – наголосив Єрмак.

За його словами, таким чином може бути відображена позиція переселенців.

Водночас, Єрмак не уточнив, чи цю ідею обговорювали з іншими представниками ТКГ.

Напередодні міністр МЗС Вадим Пристайко окреслив червоні лінії України Пристайко окреслив червоні лінії України у нормандському форматі у нормандському форматі:

зміни до Конституції неможливі (виявляється, можливі);

неможливість прямих переговорів України із самопроголошеною «владою» окупованих територій (вже під сумнівом).

Share