Певно були впевнені, що їм усе минеться: Встановлені особистості російських пілотів, які обстріляли українські кораблі в Керченській протоці

Встановлені особистості російських пілотів, що обстріляли українські кораблі, — розвідка

Головне управління розвідки Міністерства оборони встановило персональні дані членів екіпажів російських вертольотів і літаків, що обстріляли українські кораблі біля Керченської протоки 25 листопада.

Про це сказав представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький в інтерв’ю «5 каналу», передають Українські Новини.

Він зазначив, що розвідка має інформацію про екіпажі 15 російських кораблів, які атакували українські катери і буксир 25 листопада.

Також розвідка вивчає наявні у неї радіограми перехоплених розмов російських військових.

«Є переговори між керівниками всієї цієї операції зі сторони РФ, вони вже встановлені. І ті, які безпосередньо керували, і ті, які безпосередньо брали участь і в обстрілі, і в таранах.

Але є ще й екіпажі і пілоти літаків та бойових вертольотів, які теж нами зараз активно відпрацьовуються, для того, щоб зрозуміти, хто безпосередньо брав участь, хто виконував накази. Ми їх вже знаємо», — заявив Скібіцький.

Він також зазначив, що Росія почала масштабні навчання Чорноморського флоту і суттєво посилила військову авіацію а анексированому Криму.

Представник розвідки сказав, що батарея зенітно-ракетних комплексів Збройних сил РФ на півночі півострова теоретично може збивати українські літаки над територією Херсонської та Миколаївської областей.

Як повідомляли Українські Новини, 25 листопада Росія захопила 2 українських катери і буксир біля Керченської протоки. В полон були взяті 24 українських моряка.

Опублікований список імен всіх українських військових моряків, затриманих Росією.

Ввечері 25 листопада були оприлюднені аудіозаписи переговорів українських і російських моряків. Наступного дня з’явилися нові аудіозаписи переговорів російських моряків під час тарану українських кораблів.

В СБУ заявили, що російські спецслужби або спеціально «злили» постановочні переговори, або вони дурні.

Також українські консули відвідали поранених українських моряків в Москві. Перед цим РФ нарешті підтвердила, що захоплені моряки в Москві і дозволила пустити до них українських консулів.

Тим часом ЄСПЛ зобов’язав Росію забезпечити полонених українських моряків необхідним лікуванням.

У свою чергу Росія порушила рішення ЄСПЛ і не повідомила про юридичні причини затримання українських моряків.

2 грудня члени спостережної комісії РФ відвідали українських моряків в Лефортівському СІЗО. Захист заявив, що 21 з 24 взятих у полон РФ українських моряків знаходяться в московському СІЗО.

Росія заявила, що виключає які-небудь рішення з українськими полоненими морякам до завершення суду над ними.

Share