По Конституції скотилася сльоза: на сайті Президента України з’явилися ніким і нічим не підтверджені цифри

«Читаю на сайті Президента України:«Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень».

Я так розумію, що в офіційних документах мають бути точні цифри. То у мене питання: звідки взялися 4%?

Про це написала на своїй сторінці у ФБ Іри́на Беке́шкіна — український соціолог, спеціаліст у галузі політичної та електоральної соціології. Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Я старанно шукала, останні вимірювання рейтингів довіри до інституцій, які знайшла — в опитуванні Центру Разумкова (лютий-2019): переважно і повністю довіряють Верховній Раді 12%.

Звісно, 12% — це теж малувато. Але ж не 4%!

Загалом довіра до ВР була відносно вагомою лише одразу після обрання (та й то негатив переважав).
12% — небагато?

А от у грудні 2015 року, через рік після обрання повна і переважна довіра до ВР, згідно опитування «Дем. ініціатив» і КМІСу — 9.5%.

Тобто,за цією логікою, розпускати ВР треба було вже через рік після обрання?

Що далі? Грудень 2016 — 12% (розігнати!), грудень 2017 — 9% (розігнати!) Це ще менше, ніж 12%! То що — кожного року треба було розпускати ВР?

До речі, до інших державних інституцій довіра на тому ж рівні (особливо до судів). То давайте все і всіх розпустимо, «до основанья, а затем…»

Але повертаюся до свого питання: звідки взялися 4%? І при чому тут Конституція?

Share