Політичні несподіванки: Зеленський обговорював з прем’єр-міністром Італії справу нацгвардійця Марківа. А прем’єр-міністр Італії… нічого не обговорював з Президентом України

В уряді Італії не згадали Марківа у повідомленні про розмову Конте з Зеленським

У повідомленні уряду Італії про телефонну розмову прем’єр-міністра Джузеппе Конте з президентом України Володимиром Зеленським немає згадки про те, що вони обговорили справу нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомляє пресслужба голови уряду Італії.

«Привітавши із успіхом на парламентських виборах минулої неділі, прем’єр Конте підтвердив підтримку Італією територіальної цілісності та суверенітету України у напрямку повної реалізації Мінських угод. І високо оцінив заяву президента Зеленського на користь відновлення діалогу, який міг би створити умови для вирішення конфлікту у східних регіонах України», — йдеться у заяві.

На завершення у повідомленні зазначається, що співрозмовники висловили надію, щоб найближчі місяці їм вдалося зміцнити торгово-економічне співробітництво між Римом і Києвом.

Раніше у повідомленні пресслужби президента України зазначили, що під час розмови також обговорювався нещодавній вирок суду м. Павії громадянину України Віталію Марківу за звинуваченням у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Нагадаємо, відповідна телефонна розмова між Конте і Зеленським відбулася вчора.

Президент Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте вирок італійського суду нацгвардійцю Віталію Марківу, якого було засуджено до 24 років ув’язнення за участь у бойових діях на Донбасі, повідомили у пресслужбі глави держави.

Зазначається, що Зеленський висловив стурбованість невиправдано жорстким рішенням суду в місті Павія та підкреслив важливість неупередженого розгляду цієї справи італійським апеляційним судом.

Також він запропонував правову допомогу України у проведенні ґрунтовної спільної експертизи обставин смерті італійського фоторепортера Андреа Роккеллі.

Як інформувала “Новинарня“, попри наявність переконливих доказів у тому, що Віталій Марків ніяк не міг бути причетним до обстрілу, внаслідок якого загинули у травні 2014 року на Донеччині загинули італійський фоторепортер Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов, суд у місті Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув’язнення.

Поліція Італії заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї 30 червня 2017 року.

Старший сержант Віталій Марків є заступником командира взводу в 1-му батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

Генпрокуратура України зверталася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявлявв також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

17 травня 2019 року глава МВС Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Share