Попри всі суперечності, у важку хвилину Польща підставила Україні плече

НАК «Нафтогаз України» та PGNiG (Польща) підписали контракт щодо закупівель газу, після того як учора ПАТ «Газпром» відмовився від постачання газу в Україну, йдеться у повідомленні на сайті «Нафтогаз України».

Контракт з PGNiG діятиме до кінця березня 2018 року. Загальний обсяг за ним складає 60 млн куб. м. Поставки газу почалися сьогодні о 6 годині ранку газ через ГРС «Германовіце», яка з’єднує польську ГТС з українською.

«Нинішня ситуація з поставкою газу доводить, що диверсифікація була правильним рішенням.

Завдяки нашим польським партнерам чергова спроба Москви використати газ як політичну зброю проти України провалилася.

Сподіваюся, що ЄС та уряди відповідних країн-членів врахують даний факт, коли ухвалюватимуть остаточне рішення щодо «Північного потоку – 2», – прокоментував голова правління компанії Андрій Коболєв.

«Енергетична солідарність та плідна співпраця з сусідніми країнами – наш обов’язок. Особливо тепер, коли в України виникли труднощі з поставками з Росії, а потреба в природному газі для забезпечення населення теплом збільшилася через значне похолодання», – сказав президент правління PGNiG Пьотр Возняк,.

«Ми готові збільшити обсяг поставок чи продовжити термін дії контракту залежно від попиту на українському ринку. PGNiG може забезпечувати стабільне та безпечне постачання газу завдяки диверсифікованому портфелю, який включає як внутрішній видобуток у Польщі, так і імпорт, включно з регулярними поставками СПГ з Катару та США», – додав пан Возняк.

PGNiG поставила в Україну більше 1 млрд куб. м до кінця 2017 року.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року «Газпром» після рішення Cтокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про те, що ініціює розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України»

Share

One Comment

  1. Waldo Jeancharles

    I just want to tell you that I am just very new to blogs and actually loved this website. Almost certainly I’m want to bookmark your website . You definitely come with impressive stories. Thanks a bunch for sharing your blog.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.