Поранений боєць у білому шоломі накладав жґут на рану. Він був живий і впевнений, що врятують… Пробач нас, хлопче, простіть, мамо…

«Як ім’я і прізвище того бійця, який чотири доби надіявся на життя? Звідки він? Я думаю про його маму.

Від того, що вона відчуває — волосся на голові шевелиться», — написала на своїй сторінці у Facebook мама одного з ветеранів україно-російської війни Галина Зоря.

«Влітку 14-го року, мій син з товаришем пішки пробиралися з-під Новоазовська.

Вдень мені зателефонували з невідомого номера. Це був син.

В Донецькій області є селище Ялта. Вони добралися туди. Там відпочивали дві жінки з Донецька. Одну звали Валентина. З її телефону і дзвонили.

Вони їх переоділи і вдень залишили біля себе, як своїх знайомих. Просили мене не дзвонити їм. А вечором мені зателефонувала Валентина і сказала, що коли стемніло, вони положили хлопцям їжі в рюкзаки, що було, і ті пішли. В ніч. Все.

А потім три найдовших доби в моєму житті. Я не їла, не спала. Я взяла молитовник і три доби вголос читала молитви. Прочитувала до кінця і знову починала спочатку. Я охрипла.

…А потім у вікно я побачила, як у двір заходить грязний син. Коли він розбувся, на ступнях біля пальців, на обох ногах були величезні мозолі. Але то вже був такий дріб’язок…

…І от у мене з думки не сходить мама того бійця. Як можна пережити матері те, що сталося з її сином?? ЯК??!…

І тіла нема. Це страшний жах. І в цей час ФБ переповнений світлинами радісного президента і головнокомандуючого ( перший раз назвала його так, прикро, та це факт), який п’є і обжирається на березі моря».

Нагадаємо, цього тижня світ став свідком страшного воєнного злочину. Розстрілу української групи під білим прапором на Донбасі, яка намагалася забрати тіло загиблого українського бійця. Але попри домовленості про режим «тиші» бойовики відкрили вогонь.

Тепер окупанти намагаються переконати світ, що відкрили вогонь по диверсантах.

Але є беззаперечні докази, що кремлівські найманці, порушуючи всі міжнародні угоди, свідомо розстріляли людей у білому, які ішли з гуманітарною місією. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Безпілотник зняв розстріл тих, хто вийшов на пошуки тіла загиблого українського воїна.

Важкопоранений боєць, одягнений в білий шолом та білий бронежилет, намагається відповзти в укриття.

І ці кадри — не останній доказ кривавого злочину на Донбасі.

Розстріл української евакуаційної групи по дорозі до тіла не був випадковим. Тоді на українських бійцях були білі шоломи, білі бронежилети, білі пов’язки на руках. Це була головна умова, за якої проросійські бойовики погодились надати режим «тиші», тож, вони добре знали, хто і коли до них підійде.

13 липня стало чорним днем «морської піхоти». О дев’ятій ранку біля позицій бойовиків, де напередодні було зафіксовано скупчення військової техніки, підірвався командир групи розвідки.

Бойовики дозволили забрати тіло. Через Спостережну місію ОБСЄ гарантували режим «тиші». Разом із бійцями по тіло вийшли і представники Спільного центру координації та контролю.

І тут почалось пекло.

Після того, як ми дійшли до місця, коли був, так скажімо, візуальний контакт з тілом, з кущів почули крик, з дистанції 15-20 метрів. Після крику, через декілька секунд, відкрився шквальний вогонь по нас. Нас затискали з трьох сторін, тобто, перехресним вогнем не давали нам вийти, кажєе морський піхотинець, учасник пошукової групи Олег

«Противник вів вогонь з трьох точок. Вони вже на нас чекали, стежили за нашими переміщеннями», — додає морський піхотинець, учасник пошукової групи Єгор.

Це була пастка. Першого бійця було поранено. Безпілотник бачив, як хлопець у білому шоломі наклав собі жгут, шукаючи укриття.

Але кидати своїх — це не про морпіхів. Вони повернулися на місце засідки, де був їхній товариш. Ймовірно, живий. До пораненого спробував дістатися польовий медик з позивним «Естонець».

Очільник МЗС Естонії оприлюднив: медик українських морпіхів мав естонський паспорт. Політичний біженець з Білорусі, громадянин Естонії, він рятував життя українських бійців, постійно проводячи на передовій тренування самопорятунку.

Це був останній вихід медика.

Розстріл пошукової групи змусив світ пригадати, хто насправді вбиває тисячі людей на Донбасі.

Держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео називає речі своїми іменами.

«Ще одне російське питання. Сполучені Штати глибоко засмучені з приводу вбивства українського військового медика. Ми приєднуємося до народу України в засудженні брутальної агресії російських сил на Донбасі та шануємо українців, загиблих і поранених в боротьбі за демократію», — заявив держсекретар США Майк Помпео.

Вбивством це називають і в Євросоюзі:

«Ескалація насильства на Донбасі, у т.ч. вбивство українського військового медика, є порушенням Мінських угод, нормандських домовленостей і міжнародного гуманітарного права».

Тим часом, підконтрольні росіянам сили розпочали потужну інформаційну кампанію. Вони спробували видати загиблих за іноземних солдатів.

Не дозволивши українцям забрати тіла з місця засідки, вони зробили це самі. Далі розтиражували жахливе фото одного з тіл в соцмережах, склавши підпис: «Шон Фуллер, американський найманець, спеціаліст-підривник».

Справді Шон Фуллер служить в українській армії. Але він живий і здоровий. На відміну від загиблого під Зайцевим українського розвідника Дмитра Красногрудя.

У відповідь на запит ТСН щодо питань «Хто ж винен у смерті героїв?» та «Чому гарантії тиші, які передавались через ОБСЄ, залишились невиконаними?», ОБСЄ просто зняла з себе відповідальність:

«Гарантії безпеки — це домовленості між сторонами на місцях, і саме сторони відповідають за ініціювання, дотримання та виконання таких домовленостей».

У неділю, 19 липня, бойовики повідомили, що поранений українець у білому шоломі, якого побачив живим безпілотник, теж загинув.

Share