Посадити, не дивлячись ні на що? В.о. Генпрокурора офіційно заявив, що підозри Порошенку, підготовані ДБР, «висмоктані з пальця»

Підозри Порошенку «висмоктані з пальця», — в.о. генпрокурора Віктор Чумак.

Підозри п’ятому президенту Петру Порошенку, які підготувало ДБР, не були підписані Русланом Рябошапкою через те, що вони фактично «висмоктані з пальця»

Про це в інтерв’ю Главкому заявив Віктор Чумак, призначений виконувачем обов’язків генпрокурора після гучної відставки Рябошапки у Верховній Раді, передає Еспресо.TV.

«Ми не гальмували жодної справи, але й не підписали жодної підозри, якщо вона не вивірена до останньої літери.

Підозра — це ж не один аркуш, а сто сторінок, на яких описується конструкція злочину, щоб суд її прийняв.

Якщо ж ти підписуєш необґрунтовану підозру і суд її такою визнає, ти так само відповідаєш у кримінальному порядку за незаконне притягнення до відповідальності», — заявив Чумак.

Він зазначив, що підозри, які підготувало ДБР щодо Порошенка, неможливо було навіть виправити через юридичну нікчемність звинувачень.

«Було б що виправляти. Якщо фактів у слідства і в підозрі немає, їх не висмокчеш із пальця. Воно ж у суді потім усе розвалиться», — наголосив в.о. генпрокурора.

Чумак також нагадав, що він був політичним опонентом президента Порошенка, але це не привід підписувати незаконні документи.

«От завтра мені як в. о. принесуть підозру Порошенкові — і що робити? Скажуть — Чумак не підписує підозри Порошенку, бо той йому заплатив.

Але ж я не можу підписати незаконний документ», — підкреслив Чумак.

Нагадаємо, Світовий Конґрес Українців закликав владу Зеленського не йти шляхом політично вмотивованого правосуддя.

Share