Повернення полонених моряків — цинічна електоральна спецоперація? Одинадцять кроків, які наштовхують на сумні думки

Спритність рук і ніякого шахрайства.

Oleksiy Kaftan на своїй сторінці у ФБ навів 11 пунктів, реалізація яких може привести до звільнення наших полонених з Росії. Крок за кроком… Чи випадкові збіги?

1. 10 липня Медведчук летить у Москву.
2. 11 липня Вєнєдіктов привозить «письмо от мамы».
3. 12 липня Зеленський телефонує Путіну.
4. 14 липня Порошенко заявляє, що за його даними, з імовірністю 90% полонених моряків буде звільнено до 21 числа.
5. 15 липня Лариса Сарган пише на ФБ, що моряків можуть обміняти на звинуваченого у державній зраді головного РИА «Новости-Украина» Кирила Вишинського.
6. 15 липня замміністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, відповідаючи на питання «Інтерфаксу» під час прес-конференції, каже, що питання обміну «Конечно, обсуждается, думаем над этим». Але відмовляється від подальшого обговорення теми.
7. 15 липня суд у справі Вишинського перенесено на 19 липня. Характерно, що першими про це повідомляють російські ЗМІ.
8. 15 липня зі слів адвоката Миколи Полозова стає відомо, що ФСБ подало клопотання про продовження строку утримання під вартою моряків, суд над якими призначено на 17 липня.
9. Виглядає, що сторони таки намагаються домовитись про обмін і зараз страхуються на випадок кидалова та визначають «обмінний курс», адже очевидно, що співвідношення 24 до 1 – то краще про долари, а не про людей.
10. Цілком імовірно, однак, що домовляться. І тоді замість дня тиші в суботу, 20 липня, матимемо всі інформаційні канали забиті новинами про повернення бранців. І відповідним відеорядом, неодмінними фігурантами якого стануть Зе та Ме.

Це буде безперечний козир для двох сил – «Слунару» та «Опозажу». І водночас – мочилово залишків рейтингу «євросів».

Ми, певно, почуємо чимало авторитетних заяв і гострих слів про те, як Порошенко все просрав і нічого не зробив, а от Зеленський та Медведчук – зробили, «що б ви про них не думали». Або про кожного з них – не має значення. Адже це очевидний альянс.

Москві, зрештою, байдуже, хто з них зможе витиснути більше очок з цього розкладу – аби лишень «Слунар» не перетягнув усю ковдру на себе.

І так, цікаво, скільки коментаторів згадають, що Росія повинна звільнити полонених за вироком морського трибуналу ООН, а не за якимись кулуарними домовленостями. Які, поміж іншого, означатимуть, що не тільки Москва, але й Київ чхати хотів на міжнародне право (і, що показово, визнає правомірність її територіальних зазіхань)

11. Я буду щиро радий поверненню всіх наших полонених. Та якщо описаний сценарій буде реалізовано – просто пам’ятаймо, що це електоральна спецоперація.

Настільки ж витончена, наскільки нахабна й цинічна. Втім, так і має бути: емоції роблять нас вразливими.

Share