Повертатися не доведеться? Ні на позиції, звідки відвели війська, ні на окупований Донбас… Президент про це не знає? Чи хоче, щоб не знали ми?

Ексвіцеспікер ВР Оксана Сироїд: після цієї події Зеленському вже немає чого їхати у Париж.

Лідерка партії “Самопоміч” та колишня віцеспікерка Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що Зеленському вже не варто їхати на зустріч у нормандському форматі у Париж.

Про це вона пише у своєму Фейсбук, повідомляє ресурс Все буде Україна.

“Президент Росії Володимир Путін підписав федеральний закон, яким РФ вийшла з Женевської конвенції про захист цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів.

Що це означає? По-перше, проект «ООН» можна вважати офіційно закритим. І яким буде новий безпековий баланс у світі сьогодні не знає ніхто.

По-друге, Україна є наріжним каменем для цього балансу. Це саме про НАШЕ цивільне населення йдеться. Тому в Париж нема чого їхати.

Треба припинити сублімацію у нормандському форматі і зайнятися реальним захистом свого цивільного населення:

– нарощення летальної спроможності армії;

– територіальна оборона;

– просвітництво.” – пише Сироїд.

З прогнозом, який насторожує, щодо “нормандського” саміту військовий експерт Олексій Арестович виступив для Politeka.

Відео військовий оприлюднював на своєму особистому каналі в YouTube.

Арестович вкрай скептично налаштований щодо “нормандського” саміту, де має відбудтися перша зустріч Зеленського і Путіна.

Він упевнений, що Москва однозначно спробує перехитрити українського президента.

“Так як нам повертали кораблі, боюся, так і саміт пройде. А повертали нам їх погано. Росія офіційно заявила, що повернула їх в рамках кримінальної справи за “перетин держкордону РФ “, яку до сих пір РФ веде і яку, на думку Москви, Україна взяла на себе зобов’язання продовжити.

Кораблі повернулися в покаліченому стані, тобто, непридатні для подальшої експлуатації “, – нагадав експерт.

Він звернув увагу на те, що історію з кораблями Зеленський і його команда піднесли як великий зовнішньополітичний успіх.

Однак, разом з тим, президент не надав належної уваги трагедії із загибеллю комбрига ВСУ на Донбасі. Це, впевнений Арестович, небезпечний сигнал.

“Зеленський вважає за краще протягнути руку міжнародному тeрористу Путіну за рахунок честі і гідності України: її армії, флоту і всього нашого суспільства та міжнародного іміджу України.

Тепер я впевнений, що він готовий перейти червоні лінії і, швидше за все, перейде їх в Парижі. Боюся, він щось привезе нам не те … Гидоту привезе, десь у чомусь поступиться, у мене аргументів все більше і більше на цю користь … Я йому перестаю вірити “, – заявив Арестович.

Він також уточнив, що, швидше за все, “зрада” в домовленостях з Путіним буде ретельно замаскована.

“Не явна зрада буде, як у випадку з Януковичем, який розгорнув корабель Україна з заходу на схід. Буде якась пакетована пропозиція, яку тільки високочолі експерти зможуть” розкрити “і пояснити, що це не те.

Думаю, вони “пропелтляють” так, щоб явної зради не було. Не було приводів для нового термінового Майдану“, – припустив військовий. Поділитися

Викликає тривогу і допис Дмитра Корчинського у ФБ.

“Вчора на майдані ветерани бойові медики дізналися шокуючу новину . На шостому році війни генерал Хоменко, який збирається очолити Медичні війська України затвердив в Генеральному штабі ЗСУ новий класифікатор втрат.

Відтепер знову як до 2014 бойові травми контузії (акубаротравми, струси та забої головного мозку , внутрішніх органів) не є видами бойових поранень, а віднесені до категорії інші – що дозволяє зменшувати кількість бойових втрат за рахунок підміни категорії.

Вже перерахована кількість поранених на фронті, за бажанням влади тепер їх в рази меньше. Вчора з 4 поранених, жінка-військовослужбовець з важкою контузією (підозра на перервані барабані перетинки) не подана як поранена, а віднесена до травмованих.

Генерал Хоменко і Генеральний штаб роблять вигляд , що вони не знають, що часто контузії призводять до більшого каліцтва (глухоти, втрати зору, птср), ніж легки і середні поранення !!!!

Наші поранені герої знову є заручниками політиків”.

Блогерка Ольга Лєскова у своєму блозі на Фейсбук висловила обурення обіцянкою Президента Зеленського:

«Як там преЗЕдент обіцяв? Анонсуючи “розведення” так зване.

Казав, що в разі необхідності ЗСУ України зможуть повернутися на попередні позиції. ЯКІ ? КУДИ ?

В районі розведення сил на Донбасі біля населених пунктів Петрівське-Богданівка здійснено повний демонтаж двох бліндажів, повідомляє пресслужба ДСНС.

«Триває проведення робіт з розмінування в районі розведення сил біля населених пунктів Петрівське-Богданівка Волноваського району Донецької області. Водночас відсьогодні в районі розведення сил розпочала роботу інженерна група ДСНС України. Станом на 14:40 здійснено повний демонтаж двох бліндажів.»

Share