Повертають українські паспорти: біженців з Донбасу виганяють з Росії

Повертають паспорта: біженців з Донбасу виганяють з Росії.

Біженці з Донбасу, масово скаржаться на проблеми з продовженням статусу і тимчасового притулку на території Росії.

За їх словами, в 2018 році замість переоформлення документів в органах МВС РФ їм стали масово видавати на руки українські паспорти, пише Все буде Україна з посиланням на «Коммерсант».

Біженка з Луганська Олена Прокопенко стверджує, що після публікацій в ЗМІ їй продовжили реєстрацію в муніципальній готелі Старого Оскола до 18 серпня 2019 року. Але попередили, що за цей час вона повинна оформити дозвіл на тимчасове перебування (РВП) і регулярно звітувати в міграційній службі про зроблені кроки, так як «в наступний раз притулок не продовжать».

«На оформлення РВП потрібні великі гроші, більше 30 тис. руб., моя зарплата на фабриці в 12-17 тис. руб. Не дозволяє мені відкласти таку суму», — розповіла вона.

При цьому вона вважає, що їй пощастило більше, ніж іншим її знайомим, що втікли до Росії з Донбасу.

В Білгородській області біженці розповіли, що з 2018 року громадянам України, які звернулися з проханням продовжити цей статусу тимчасового притулку, почали повертати українські паспорти.

Сім’я Світлани Блохіної втекла в Старий Оскол з українського Докучаєвська 1 вересня 2014 року, вони з чоловіком живуть на зйомній квартирі. Кілька років працювали на фабриці «Слов’янка», але в цьому році їх звільнили через відмову в продовженні статусу і відсутність реєстрації.

«Термін притулку закінчився у вересні, ми подали документи в липні, — розповідає Блохіна. — Нам подзвонили з управління МВС: «Приїжджайте в Білгород, рішення прийнято».

Ми були впевнені в позитивному результаті, але в управлінні МВС нам повернули українські паспорти і видали повідомлення про відмову продовжити тимчасовий притулок».

Голова комітету «Громадське сприяння», керівник мережі «Міграція і право» Світлана Ганнушкіна розповіла, що до неї постійно надходять звернення від українських громадян про продовження притулку.

«Були випадки, коли людей, які брали участь в»ополченніі «, а потім були взяті в полон, обміняні і опинилися в Росії, рішенням суду виселяли в Україну.

Про їхню участь у військових діях проти регулярної української армії було відомо, цим людям в Україні загрожувала лава підсудних. Тільки завдяки втручанню уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової нам вдалося зупинити процес видворення тих людей.

І все одно ці рішення продовжують прийматися, до нас продовжують звертатися все нові українці «, — заявила вона.

Чиновниця сумнівається, що прийнятий раніше Держдумою РФ законопроект про спрощений порядок надання російського громадянства буде на практиці працювати щодо громадян України.

За її словами, поки практика йому суперечить.

У МВС Росії виданню розповіли, що з 1 січня по 1 липня 2018 року з клопотаннями про визнання біженцем на території Російської Федерації звернулися 35 громадян України, з заявами про надання тимчасового притулку — 2806 громадян України.

В результаті біженцями визнали 16 громадян України, тимчасовий притулок надали 2765.

У визнанні біженцями відмовили десяти.

Станом на 1 липня 2018 року на обліку осіб, визнаних біженцями, знаходяться 168 громадян України. 101 818 громадян України отримали тимчасовий притулок.

З 2014 року по 1 липня 2018 року 316 938 громадян України набули російського громадянства, повідомляють в МВС РФ.

Share