Президент Чехії — відданий прихильник Путіна, назвав поведінку Росії «зухвалою провокацією»: Друзі так не чинять… Певно, Путін не вважає Земана другом

Президент Чехії назвав «зухвалою провокацією» проект російського закону про надання статусу ветерана учасникам окупації Чехословаччини.

Земан поспілкувався з російським послом.

13 червня у резиденції президента Чеської Республіки відбулась зустріч Мілоша Земана з послом Росії в Чехії Олександром Змеєвським, пише Голос Америки.

Посла Росії викликали, щоб озвучити позицію Чехії стосовно проекту нового російського закону про надання статусу ветерана учасникам окупації Чехословаччини 1968 року.

На думку Мілоша Земана проект закону є «зухвалою провокацією щодо Чеської Республіки і його особисто».

В заяві також наголошується, що «у разі ухвалення цього закону можна очікувати тривалих виразних негативних наслідків у відносинах між Російської федерацією і Чеською Республікою».

Також своє «надзвичайне занепокоєння» висловив Сенат – вища палата парламенту Чехії.

В разі ухвалення новий закон можна розглядати як спробу окремих російських політиків «узаконити окупацію», що у свою чергу призведе до пошкодження відносин між Чехією і Росією.

Також у своїй постанові Сенат висловлює побоювання, що «маючи досвід окупації суверенних територій Грузії й України з боку Російської федерації могло б іти про дальшу спробу, спрямовану на легалізацію будь-якого подібного насильницького акту».

У Чехії та Словаччині вшановують учасників спротиву агресії СРСР у роковини подій 1968 року

Як повідомляють ЗМІ, проект закону в разі його ухвалення може стосуватись близько 4 тисяч громадян.

Натомість у своєму коментарі посольство Росії в Чеській Республіці зазначає, що «офіційна позиція Російської федерації до подій в Чехословаччині 1968 року закріплена в преамбулі Договору про дружні відносини і співпрацю між Чеською Республікою і Російською федерацією від 1993 року і залишається незмінною».

75-річний Земан, що знаходиться на посаді президента з березня 2013 року, весь час піддавався жорсткій критиці з боку і місцевої опозиції, і правозахисних груп — і за заклики провести референдум про членство Чеської Республіки в Європейському союзі і НАТО, і за постійні непристойні цинічні випади на адресу зарубіжних і місцевих політичних опонентів, іммігрантів, правозахисників і журналістів, яких він публічно називає «бидлом» і «гноєм».

Але особливе невдоволення всіх критиків Мілоша Земана викликають його неприховані симпатії до Володимира Путіна і авторитарного стилю правління в світовій політиці.

У 2016 році Мілош Земан звинуватив Сполучені Штати в «незаконному» участі в громадянській війні в Сирії, одночасно високо оцінивши російську «антитерористичну кампанію» в цій країні.

Головна пропозиція Мілоша Земана, коли мова заходить про відносини з Москвою, повністю скасувати всі санкції, введені після анексії Криму.

Виступ на Генеральній асамблеї Ради Європи глава держави Чехія присвятив свій виступ практично цілком захисту інтересів іншої держави, не своєї.

У його промові Чехія згадувалася раз або два, вона була нецікавою для Земана, він виступав від імені Москви з вимогами до Заходу задовольнити якісь позови і вимоги Російської Федерації.

Зокрема, заговорив про марність санкцій взагалі і, природно, про несправедливість цих санкцій, і оголосив анексію Криму доконаним фактом.

Як відомо, ще 5 червня Мілош Земан висловив своє негативне ставлення до проекту нового російського закону, у зв’язку з цим викликав посла Росії у Чехії на зустріч.

Нагадаємо, у ніч із 20 на 21 серпня 1968 року у Чехословаччину вторглися понад 300 тисяч військових з СРСР та інших держав Варшавського пакту. Радянський Союз таким чином зупинив демократизацію Чехословаччини, яка увійшла в історію як «Празька весна».

Share