Прикре непорозуміння чи нова державна політика? Єдиний телеканал, що виходив кримськотатарською мовою, перестали фінансувати

Телеканал ATR, якому раніше заблокували фінансування, вже в п’ятницю, 14 лютого, може припинити мовлення на окупований Крим.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті телеканалу ATR.

У листі, який у четвер, 13 лютого, надійшов на ім’я генерального директора телеканалу Ленура Іслямова, сказано, що через борги телеканалу Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) може вже 14 лютого відключити ATR від чотирьох телевеж, які здійснюють мовлення на окупований Крим.

«Концерн РРТ наполягає терміново вжити заходів щодо погашення заборгованості і попереджає ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» про те, що в разі відсутності конструктивної відповіді до 14 лютого 2020 Концерн РРТ змушений буде тимчасово призупинити надання телекомунікаційних послуг і звернутися до суду для примусового стягнення заборгованості», — сказано в повідомленні.

Загальна сума боргу становить 368 тис. 859 грн, уточнили в ATR.

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» наголосив, що за потреби залучить всі необхідні політико-правові механізми для поновлення фінансування кримськотатарського телеканалу АТR.

Про це він заявив в ефірі телеканалу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу партії «ЄС».

Порошенко зазначив – якщо з’ясується, що фінансування припинене внаслідок цілеспрямованої політики нинішньої влади – це буде означати роботу на країну-агресора.

«Я буду звертатися до правоохоронних органів, якщо це є цілеспрямована державна політика по знищенню кримськотатарського каналу АТR.

Я твердо переконаний, що тоді це буде означати не просто некомпетентність тих посадових осіб, які мали вирішити це питання, а це вже будуть елементи русифікації України, роботи на країну–агресора, яка буде мати абсолютно іншу, кримінальну кваліфікацію і класифікацію.

Звичайно, що ми також не будемо залишатися осторонь, якщо ці підозри підтвердяться», – наголосив Порошенко.

«Найближчим часом я підпишу звернення до Кабінету міністрів України, прем’єр-міністра, міністрів фінансів, культури і запропоную свої пропозиції.

Оскільки, як я розумію, в законі України «Про державний бюджет» відповідна програма існує. І зараз я не можу навіть уявити, щоб хтось намагався забрати ці гроші у кримськотатарського народу – у ATR», – зазначив п’ятий Президент України.

«Якщо ці кроки не допоможуть – ми точно будемо звертатися до міжнародної громадськості, оскільки це виходить за межі виключно українського питання.

Всі свої міжнародні зв’язки ми також долучимо до того, щоб захистити ATR і його право на мовлення, право доносити правду глядачам – як кримським татарам, так і українцям», – додав Порошенко.

«Всі українці мають об’єднатися для того, щоб захистити ATR», – підкреслив Порошенко.

Share