«Принято решение нагнать людей 13 и 14 декабря в Лавру»: Спецслужби Росії готують провокацію на території Києво-Печерської Лаври напередодні об’єднавчого собору

Спецслужби Росії готували провокацію на території Києво-Печерської Лаври напередодні собору, — СБУ

Служба безпеки України припинила провокаційні акції спецслужб Росії у зв’язку з проведенням Об’єднавчого Собору, який відбудеться 15 грудня в Києві.

Про це на брифінгу повідомив заступник глави СБУ Віктор Кононенко, передають Українські Новини.

З його слів, 6 грудня в будівлі СБУ в Донецькій області відбулася нарада спецслужб РФ, на якому обговорювалися питання, пов’язані з отриманням Українською православною церквою томосу про автокефалію.

Кононенко повідомив, що спецслужби Росії намагалися організувати провокаційні хресні ходи в Києві, Харкові та Одесі в день проведення Собору.

Хресні ходи мали супроводжуватися силовими сутичками.

«Ми працюємо над тим, щоб організатори цих акцій від них відмовилися», — сказав він.

Кононенко наголосив, що СБУ закликає віруючих не піддаватися на провокації Росії, а політиків втримаються від проведення подібних провокаційних акцій.

Також він зазначив, що спецслужби Росії готували акцію на території Києво-Печерської Лаври, яка повинна була проводиться 13-14 грудня.

На цю акцію виконавець — громадянин України одержав 5 тис доларів від російських кураторів, проте звернувся в СБУ із заявою.

Координатором акції повинен був стати намісник Києво-Печерської Лаври Павло.

8 грудня відбулася зустріч виконавця з Павлом для обговорення питань проведення акції. СБУ надала скріншоти листування.

Плакати і гасла для цієї акції виготовлялися в Москві.

Оперативники спецслужби задокументували, що 8 грудня відповідно до наданих російською стороною інструкцій була проведена зустріч з митрополитом Павлом, який після озвучування пароля запросив організаторів акції у свій кабінет і провів з ними бесіду.

«Слід зазначити, що, напевно, після проведення обшуків у нього митрополит Павло вів себе дуже обережно», — зазначив заступник голови СБУ.

Кононенко повідомив, що СБУ допитає Павла в рамках відкритого кримінального провадження за даними фактами.

Як повідомляли Українські Новини, раніше СБУ провела обшук за місцем проживання намісника Києво-Печерської лаври Павла.

Обшук проводиться також в приміщеннях самої лаври в рамках розслідування справи за фактом розпалювання міжрелігійної ворожнечі за статтею 161 Кримінального кодексу.

Share