Про що Зеленський говорив з Путіним? Про повернення газової залежності від Росії. Йдемо добровільно у газову камеру?

У ГАЗОВУ КАМЕРУ. ДОБРОВІЛЬНО ТА З ПІСНЕЮ…

1460 днів (або 4 роки) Україна не імпортувала російський газ. У 2013 році залежність від Росії по газу перевищувала 90%, сьогодні про неї лише згадують. Але преЗЕдент робить все для того, щоб ми знову сіли на російську газову голку.

І це було вирішено під час останньої телефонної розмови Зе з Пу, в ході якої зовсім не йшлось про кораблі та унітази — класичний приклад відволікання уваги на негідний об`єкт. Обговорювали газ, онлі газ, написав на своїй сторінці у ФБ відомий український дипломат Олег Шарп (Helgi Sharp).

Зате «Україна може направити знижку від «Газпрому» на субсидії,» – на зеленому оці заспокоює нарід міністр енергетики Оржель.

Зраділи? Не поспішайте…

Цього ж дня у Раді зареєстровано законопроект про виплату пенсій жителям ОРДЛО.

А тепер слідкуйте за руками.

В останні три роки середня ціна на імпортний реверсний газ з ЄС для України була на 20-40 дол вище, ніж вартість газпромівського газу для європейців. Без перебільшення — ціна нашої незалежності.

9 грудня Росія просто надасть Україні європейську (читай: справедливу) ціну. І ось ця різниця (знижка), за задумом Кремля, піде на погашення боргу по Стокгольмського арбітражу — РФ таким чином розплатиться за борг приблизно за шість років.

Жульство як воно є, але Зеленський ведеться на цей дешевий трюк.

Як результат: мало того, що ми знову стаємо заручниками російського газового крану (який відкривається і закривається виключно з політичних мотивів), так ще й бездарно зливаємо виграш у Стокгольмі.

Чи погодиться з цим «Нафтогаз»? Питання.

До речі, ніхто з українських платників податків цієї «знижки» не помітить, бо вона буде спрямована на зниження собівартості продукції заводів Коломойського і виплату пенсій «знедоленим мешканцям ОРДЛО». Які вже отримують російську пенсію, а українську, думаю, спрямують на підвищення боєготовності тих, хто вбиває наших солдат.

Але ж там живуть наші люди! Авжеж, авжеж.

А ще можна буде забути про міжнародні санкції проти Росії. І навіть якщо через рік ми зіллємо Зе-владу у гальюн, ніхто цей кабальний контракт не денонсує — Гаагський та Стокгольмський суди пошлють нас у *опу, і будуть праві.

Як підсумок: ті, хто так страждав при баригах, наразі заживуть не гірше, аніж мешканці Сизрані. Головне, що не Порошенко, ага.

Перебільшую? 9 грудня вочевидь покаже ху з нас із хто…
* * *
Апдейт. Суд в Швеції відмовився задовольнити апеляцію Газпрому в суперечці з Нафтогазом.

Треба дотискати. Але відокремлюючи мух від котлет: газ за ринковими цінами — окремо; борг за рішенням арбітражу — окремо.

І ніяких «знижок», які, нібито, підуть на соціальні програми, а фактично — на фінансування ОРДЛО. Т.зв. знижки — нівелювання всіх судових рішень і можливість Путіну грати за своїми правилами.

Share