Проект Великої угоди з Росією: Вибір між ганьбою і війною. Ми готові відмінити закон про мову, запустити Кримський канал, амністувати всіх бойовиків?

Велика угода з Росією. Що там буде прописано.

Вадим Денисенко, народний депутат минулого скликання? написав пост на своїй сторінці у Facebook, у якому озвучив проект Великої угоди з Росією, який, схоже, уже обговорюють в кулуарах нової Верховної Ради

«Ми програли черговий раунд інформаційної війни. Програли тому, що хотіли піара і лайків. І ще мислили одноходівками: ми випускаємо їхніх, а вони просто так віддадуть наших.

Путін застосував примітивний прийом, який він обігрував масу разів. Суть прийому наступна: змусити суперника вважати, що справа зроблена, підігріти інформаційний шум (офіційні російські особи мовчали між іншим і це ключовий момент), а потім відіграти все назад. І почати торги наново.

Справді, команда Зе дуже багато поставила на цей обмін. І Путін це знає. Команда Зе дуже далеко зайшла в інформаційному шумі і тут вони мають подякувати і Рябошапці, який будучи генпрокурором поставив пост з посиланням на простого працівника Ради(!!!!).

Треба подякувати голові РНБО, який раніше часу поіхав до Жулян. Треба подякувати всім тим радникам, які просто не хочуть вчитися на наших же помилках.

А варто було б згадати 2013 рік, коли Янукович зробив розворот від Європи і чекав, що на другий день Газпром дасть нову ціну на газ.

В результаті Газпром вже за кілька годин після антиєвропейської заяви Януковича повідомив, що переговори з Україною потрібно починати майже з нуля.

Окремо треба подякувати масі людей у соцмережах, які підігрівали інформаційний шум, навіть не думаючи, що за цим шумом є долі людей, їхніх рідних і близьких.

Але є ще один момент, який є найглибшою причиною сьогоднішньої ситуації. В гонитві за піаром ми за останні роки просто розучилися ставити правильні питання самим собі.

І поки ми не дамо відповіді на них самі собі, при чому бажано за закритими дверима, не варто думати про піар.

Отже, які ці питання?

Перше і найголовніше: чому Путін пішов на обмін? Заради того, щоб знову опинитися у Великій вісімці і, щоб зняли санкції? Він міг і без цього обійтися. Це хороший бонус, але не більше того.

Версія про те, що все це затівалося заради того, щоб виманити бойовика Цемаха, який є ключовим гравцем в майбутньому судовому позові щодо збитого малайзійського літака звичайно правильна. Але вона також є вторинною.

Весь цей обмін — це лише перший крок до тієї великої угоди на яку має піти Зеленський і про яку говорив Трамп. І насправді, як би це цинічно не звучало, Цемах є нашим великим козирем. Можливо, одним з найкрупніших.

Друге важливе питання: чи припиниться війна на сході після можливого обміну полоненими? Вірогідність дуже мала. Війна потрібна Путіну для того, щоб тримати в тонусі Україну і, що не менш важливо, щоб все ж посадити за стіл переговорів лідерів терористів і, щоб вони стали частиною переговорного процесу.

Третє питання: а що ж буде з Кримом? Поки всі його виносять за дужки. Але ми повинні всі чітко пам‘ятати, що питання Криму це такий собі Дамоклів меч, який через міжнародні суди висить над росіянами. І зняти цю проблему можна лише двома способами: або Україна визнає анексію в той чи інший спосіб або треба розвалити Україну.

І нарешті четверте «поточне питання»: а що ж буде в цій самій великій угоді, яку зараз в форматі Росія, Німеччина, США і Франція за участі України (доволі обмеженої і багато в чому символічної) готують до наступної зустрічі в нормандському форматі?

Наскільки мені відомо є наступні пункти:

1. Амністія всіх без будь-яких претензій. Поки Україна не була готова до цього.

2. Закон про регіональні мови, де по-суті повторяться основні новели закону Ківалова (є ідея прийняти його цієї осені)

3. Взаємне припинення судових позовів з одночасним підписанням газового контракту (поки деталі мені невідомі, але це один з ключових моментів для американців)

4.. Запуск кримського каналу (договір буде прив‘язаний до газового контракту і буде йти в парі з ним.

5. Окремий закон про особливості функціонування Л/ДНР з закріпленням в Конституції всіх пунктів, які були прописані в мінських угодах (має бути прийнято до середини наступного року.

6. Найбільш дискусійне питання контроль над кордоном. Зараз росіяни де-факто пропонують якийсь квазіконтроль із спільним контролем наших прикордонників, представриків ООН та «народної міліції».

7. Окреме майнове рішення про повернення націоналізованої Л/ДНР власності колишнім власникам.

8. Буде підписано якийсь рамковий безпековий документ по типу будапештського меморандуму.

9. Буде створено якийсь фонд по відновленню Донбасу (обговорюється цифра в 10-15 млрд доларів)

10. Якщо все це втілюється в життя МВФ відкриває нам нову програму на 30-50 млрд доларів

Важливий момент — для легітимації обговорюється можливість конституційного референдуму разом з місцевими виборами.

Окремо хочу наголосити — поки це лише побажання і це не офіційний документ. І зараз майже все буде залежить від майстерності наших дипломатів.

Також варто зазначити ще один момент — суспільство готове легітимізувати всі ці речі. Зараз українці знаходяться в тій дивній психологічній фазі, коли хочеться відмахнутися від будь-яких проблем і сказати собі: я це не бачу, значить цього не існує.

Тому, якщо хтось вважає, що суспільство жорстко виступить проти цього — той глибоко помиляється.

Проблеми, якщо вони і з‘являться, то будуть проявлені не раніше ніж за рік, коли реальні вбивці з Донбасу почнуть радісно і нахабно прогулюватися по Хрещатику.

Соцмережі бурхливо відреагували на цей пост:

«…якщо це трапиться від України щалишиться один пшик! Назва! Обрис на мапі! Сподіваюсь, що в них обломиться!»

«. Прочитала, що у Франціі намічені 16 великих проектів з росією! Хочуть,аж трусяться!»

«…ще ніхто нічого не просрав. Нам нав‘язують гру, в якій ми маємо обіграти інших. Просто треба зменшити долю піара і збільшити долю розуму. А ще, зараз у Президента є можливість об‘єднати націю проти будь-якого негативного для нас сценарію. Росіяни завжди працюють шаблонно і ми знаємо ці шаблони»

«…Позавчора під цей проект були внесені закони у Верховній Раді. Тепер зрозуміло, навіщо збирали засідання саме 29.08. і у авральному порядку приймали пакетами. Проекти законів висять на сайті Ради. Текстів немає, лише самі шапки, автор Новінський і ко. Кнопкодави слухняно за все проголосують. У вас є сумніви?»

«…Коли нація між ганьбою та війною обирає ганьбу, то врешті решт вона отримує і ганьбу, і війну. Це правило, з якого не було жодного винятку. Дуже шкода, що багато людей цього не розуміють».

Share