Путін замітає сліди: швейцарська лабораторія, яка аналізувала отруту «Новічок» зазнала хакерської атаки з боку РФ

Швейцарська лабораторія Spiez, яка спеціалізується на запобіганні хімічним, біологічним і ядерним загрозам, ймовірно, була атакована групою хакерів, пов’язаних з Росією.

Про це повідомляє швейцарське видання Blick.

Лабораторія в кантоні Берн, ймовірно, стала мішенню для хакерів через її роль у розслідуванні отруєння Сергія і Юлії Скрипаль в британському місті Солсбері.

Лабораторія залучалася до експертизи нервово-паралітичної речовини, яка була використана для отруєння.

Хакери з групи Sandworm, пов’язаної з російським урядом, представлялися членами організаційного комітету лабораторії і поширили документ з інструкціями про майбутню конференцію з хімічної зброї, заплановану на вересень.

Документ в форматі Word містив тільки інформацію про конференцію. У файл була встановлена ​​шкідлива програма.

Кіберзлочинці використовували підроблену адресу електронної пошти та націлювалися на експертів з хімічної зброї, запрошених на конференцію.

«Хтось діяв від імені лабораторії. Ми негайно поінформували учасників конференції, що документ не наш, і вказали на небезпеку», — сказав Курт Мюнгер з Федерального управління цивільного захисту.

За його словами, злам спричинив обмежену шкоду. «Сама лабораторія не зареєструвала жодного відтоку даних», — підтвердив Мюнгер.

Цього року хакери вже атакували кілька організацій в Швейцарії.

Федеральна розвідувальна служба повідомляла про внутрішні атаки на «різні міжнародні спортивні федерації», в тому числі на Міжнародний олімпійський комітет в Лозанні.

Share

One Comment

  1. Ronald Facundo

    I just want to say I am just very new to blogging and truly loved this website. Very likely I’m going to bookmark your website . You actually come with really good articles and reviews. Cheers for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.